Znany raper nagrywa album z coverami... Black Sabbath i Journey! To nie jest to, czego spodziewasz się usłyszeć

i

Autor: Splash News/EAST NEWS T-Pain chce nagrywać mocne dźwięki!

Znany raper nagrał cover klasyka Black Sabbath! Ozzy: "Najlepszy w historii"

2024-01-11 10:03

Raperzy i raperki dziś już nie ograniczają się tak łatwo gatunkowo i dość chętnie sięgają w swojej własnej twórczości do mocniejszych brzmień. Wystarczy wspomnieć Megan Thee Stallion i kawałek "Cobra", w którym pojawia się ostry riff, a remix którego nagrała metalowa kapela Spiritbox. Rok temu natomiast znany raper nagrał cały album z coverami rockowych i metalowych klasyków, w tym jednego z najsłynniejszych utworów Black Sabbath. Teraz Ozzy skomentował ten projekt.

T-Pain zyskał popularność na początku lat 2000. To właśnie on odpowiada za spopularyzowanie na rynku narzędzia, jakim jest Auto-Tune - raper wykorzystywał je w znacznym stopniu na początku swojej kariery. Obecnie raczej rzadko go używa, dzięki czemu udowodnił, że jest naprawdę utalentowanym nie tyle hip-hopowcem, co po prostu wokalistą. T-Pain zaskoczył ostatnio wyznaniem, iż zamierza wydać album, na który złożą się... covery Black Sabbath i Journey! Skąd taki pomysł? Faheem Rashad Najm jest przekonany, że dzięki takiemu repertuarowi najlepiej udowodni siłę swojego naturalnego głosu. 

T-Pain pokazał już, że bardzo dobrze radzi sobie w rockowym repertuarze. Jako uczestnik show "The Masked Singer" wielokrotnie wykonywał klasyki gatunku. To właśnie udział w tym programie natchnął go na pomysł nagrania albumu. Płyta, zatytułowana T-Pain: On Top of the Covers ukazała się 17 marca 2023 roku, a jako jeden z singli promował go cover zupełnego klasyka Black Sabbath, czyli nowa wersja utworu War Pigs. Wykon T-Paina spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem fanów heavy metalowej legendy, a w grudniu nagranie z wykonaniem kompozycji stało się hitem Internetu - co na to wszystko sami zainteresowani?

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Ozzy Osbourne o coverze "War Pigs"

Dopiero teraz, a więc prawie rok po premierze wydawnictwa, głos w jego sprawie postanowił zabrać Ozzy Osbourne. Wokalista Black Sabbath udostępnił w swoich social mediach nagranie, przedstawiające T-Paina, wykonującego War Pigs, a jego podpis nie pozostawia złudzeń - "Książę Ciemności" jest zachwycony tą interpretacją i określił ją mianem "najlepszej w historii"! Żartobliwie zapytał też: "Dlaczego do mnie nie zadzwoniliście?".