W pandemii podbili YouTube. Teraz Toyah Wilcox i Robert Fripp planują trasę koncertową

i

Autor: YouTube

W pandemii podbili YouTube. Teraz Toyah Wilcox i Robert Fripp planują trasę koncertową

2023-05-22 14:42

Nie da się obok nich przejść obojętnie. Są uznanymi artystami, którzy maja na koncie doskonale przyjęte płyty i single. Gdy nadeszła pandemia i większość z nas borykała się z izolacją, oni zamienili swoją kuchnię w salę prób i co tydzień parodiowali znane przeboje z dystansem do samych siebie. Toyach (rocznik 1958) oraz Robert (rocznik 1946) zaskoczyli wszystkich tym, jak potrafią świetnie bawić, a do tego, jak im dobrze razem po 37 latach małżeństwa.

W serii “Sunday Lunch” najczęściej występowali we dwoje, czasem dołączali do nich zaprzyjaźnieni muzycy. Jednak clue programu stanowił Robert na gitarze i śpiewająca Toyah. Każdemu coverowi towarzyszyły inne przebrania. Gitarzysta (przede wszystkim znany z King Criomson) słynie z raczej stoickiego i dostojnego sposobu bycia okazał się osobą o prawdziwie brytyjskim poczuciu humoru.

Wokalistka tryska energią jak za czasów, gdy w młodości grała punk rocka nową falę.

Publiczność reagowała na filmy w dwójnasób: albo zażenowaniem albo zachwytem. Jednak nikt nie pozostał obojętny, a każdy kolejny weekend przynosił pytanie: co oni jeszcze zmalują? Ostatnio opowiedzieli, już zupełnie na poważnie i spokojnie, o tym skąd wziął się pomysł na ten cykl.

Trudno się jednak dziwić, że po ponad dwóch latach popularności w internecie wraz z otwarciem się świata na nowo postanowili wyruszyć ze swoimi dwuosobowymi przedstawieniami w trasę. Jesteśmy szalenie ciekawi jak będzie to wyglądało na żywo. Na razie zapowiedziano kilka występów w Wielkiej Brytanii, ale liczymy, że zawitają także nad Wisłę.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica