Volbeat rozstali się z gitarzystą! Wiadomo, kto zastąpi Roba Caggiano!

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Markus Felix | PushingPixels Zmiany w składzie Volbeat

Volbeat rozstali się z gitarzystą! Wiadomo, kto zastąpi Roba Caggiano!

2023-06-07 9:59

Volbeat za chwilę rozpocznie europejską część swojej najnowszej trasy koncertowej, jest także jednym z supportów na "M72 World Tour" Metalliki, następnie zaś uda się z serią pokazów na teren Stanów Zjednoczonych. Niestety, po drodze formacja napotkała pewne trudności - po dziesięciu latach skład opuszcza gitarzysta, Rob Caggiano. Wiadomo, kto go zastąpi!

Volbeat został założony w 2001 roku w duńskiej Kopenhadze. Od samego początku na czele zespołu stoi Michael Poulsen - wokalista, gitarzysta rytmiczny i główny autor tekstów. Debiutancki album grupy, The Strength/The Sound/The Songs, ukazał się cztery lata po założeniu i odniósł ogromny sukces na terenie Danii. Równie wielki sukces osiągnął kolejny krążek Volbeat, a zespół zaczął występować u boku największych, z Metalliką i Megadeth na czele. Kolejne lata to kolejne sukcesy, ale także liczne zmiany w składzie zespołu. Obecnie formacja ma na koncie osiem płyt, a tworzą ją, poza Poulsenem, perkusista Jon Larsen i basista Kaspar Boy Larsen.

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK

Gitarzysta odchodzi z Volbeat!

Jeszcze do niedawna gitarzystą grupy był Rob Caggiano. Muzyk dołączył do składu w 2013 roku, tuż po odejściu z Anthraxu, i nagrał z Volbeat cztery płyty: Outlaw Gentlemen & Shady Ladies,  Seal the Deal & Let's Boogie, Rewind, Replay, Rebound i najnowszy Servant of the Mind. Niestety, w poniedziałek 5 czerwca grupa zamieściła w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformowała, iż Caggiano, po dziesięciu latach, żegna się z Volbeat. Powód takiej decyzji nie został podany, pozostali członkowie grupy zapewniają jednak, że życzą swojemu koledze wszystkiego, co najlepsze.

Formacja poinformowała także, iż na nadchodzących koncertach obowiązki gitarzysty pełnić będzie Flemming C. Lund z The Arcane Order.