Velow zapowiadają debiutancki album buntowniczym singlem Nietykalna

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Lesław Kopecki Velow wyda debiutancki album

Velow zapowiadają debiutancki album buntowniczym singlem "Nietykalna"

2023-03-24 15:28

Solidna dawka gitar, chwytliwe brzmienie, zadziorny wokal i niebanalna refleksja w tekście — to wszystko znajdziecie w najnowszej propozycji od szczecińskiej kapeli Velow. Posłuchajcie singla "Nietykalna"!

Velow to pięcioosobowa grupa znajomych, którzy postanowili chwycić za instrumenty, aby dać upust swoim emocjom i wyrazić własną optykę otaczającej ich rzeczywistości. Zespół w składzie: Eryk Pacyna (wokal), Tomasz Guz – (gitara), Sebastian Lisiecki – (gitara), Wiktor Kowalczyk (bas) oraz Krystian Tomasiak (perkusja) pochodzi ze Szczecina i powstał w 2021 roku, jednak na swoim koncie ma już dobrze przyjęte single: Omamiony, Mimo strat i Paranoja.

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Singiel "Nietykalna"

Kolejnym rozdziałem ich kariery jest utwór Nietykalna. Gitarowy numer jest absolutnie reprezentatywną odsłoną brzmienia Velow, na które składają się enigmatyczne teksty i energiczna muzyka, tworząc rockową mieszankę wybuchową. Jak sami przyznają — ich muzyka to spójna opowieść.

"Nietykalna" opowiada o problemach obojętności w relacjach. O wchodzeniu w rutynę i związanych z tym przemyśleniach. Kiedy z całych sił próbujemy utrzymać płomień, który ledwo się tli, czasem może dojść do refleksji — czy na pewno powinien dalej płonąć, a może już czas, aby zgasł? — mówią członkowie zespołu Velow.

Velow na trasie!

Singiel Nietykalna jest jednocześnie symbolicznym wyjściem z mroku zespołu. Utwór jest bowiem bezpośrednią zapowiedzią debiutanckiego albumu Velow, zatytułowanego Wizje. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne już 14 kwietnia, a tuż po jego premierze muzycy ruszą w trasę z nowym materiałem, która obejmie pięć przystanków w całej Polsce:

  • 15 kwietnia — Goleniów, Rampa Kultura i Twierdza Design
  • 30 kwietnia — Gdańsk, Pub Torpeda
  • 13 maja — Szczecin, Krzywy Gryf
  • 16 czerwca — Mysłowice, Schron Muzyczny MASH
  • 17 czerwca — Wrocław, Niebo Cafe Wrocław