Undercover Stage na 28. edycji rzeszowskich Juwenaliów!

i

Autor: Materiały prasowe Undercover Stage na juwenaliach w Rzeszowie!

Undercover Stage na 28. edycji rzeszowskich Juwenaliów! To zapowiedź 2. edycji Undercover Festival!

2023-05-11 10:14

Już w najbliższy weekend w Rzeszowie obędzie się 28. edycja Rzeszowskich Juwenaliów, które są największym festiwalem kultury studenckiej na Podkarpaciu. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie Wielki Koncertowy Finał w miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Na trzech scenach w ciągu dwóch dni wystąpi śmietanka polskiej muzyki rockowej i tanecznej, w tym: Maryla Rodowicz, Bajm, Zalewski, KULT, Gromee i DJ Juicy M. Z kolei na Undercover Stage, czyli scenie poświęconej tribute bandom, zagrają najlepsze w Europie kapele wykonujące utwory popularnych artystów: U2 - Underskin, Ultimate Green Day, Ed Sheeran Tribute, Tania Alboni as Amy Winehouse, Fore Fighters, QE2 - Queen, Pearl Scam, Maroon Live.

W najbliższy weekend w ramach Rzeszowskich Juwenaliów na Undercover Stage – scenie inspirowanej festiwalem UNDERCOVER FESTIVAL, który odbędzie się 25 i 26 sierpnia w Warszawie – wystąpią wyjątkowe tribute bands, a całe wydarzenie będzie przedsmakiem czy też tzw. biforem tego, co czeka nas w lecie na 2. edycji festiwalu.

Koncerty na Undercover Stage z pewnością będą wyjątkową gratką dla fanów Green Day, Eda Sheerana, Foo Fighters czy Amy Winehouse. Wszyscy miłośnicy kultowych wykonawców będą mogli pobawić się przy swoich ukochanych kawałkach granych na żywo w wykonaniu artystów, którzy nie tylko brzmią, ale również poruszają się i wyglądają jak ich pierwowzory!

W trakcie dwóch juwenaliowych dni na Undercover Stage pojawią się: Ultimate Green Day, Ed Sheeran Tribute, Tania Alboni as Amy Winehouse, Fore Fighters, QE2 - Queen, Pearl Scam, U2 – Underskin i Maroon Live.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Czym są tribute bands?

Tribute bands to zespoły wykonujące utwory popularnych, współczesnych lub nieistniejących już zespołów i artystów solowych. Ale nie tylko. Członkowie tych formacji oddają hołd swoim idolom, jak również starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.

Najpopularniejsze tribute bands to te, które składają hołd wielkim i nieistniejącym już zespołom, takim jak: U2, Green Day, Queen, oraz wykonawcom, których już nie ma wśród nas, jak Amy Winehouse. Nawet jeśli kapele wciąż koncertują, tak jak Coldplay czy Foo Fighters, fani tłumnie przychodzą na występy tribute bands, ponieważ kochają muzykę tych artystów, a nie zawsze mają okazję zobaczyć ich na żywo.

Większość tribute bands gra, by uczcić pamięć swoich muzycznych idoli, ale też pomóc ich muzyce trwać dalej, a to, co robią jest dla nich najszczerszą formą oddania hołdu.

Artyści występujący na Undercover Stage:

Na scenie tribute bandów pojawią się najlepsze europejskie kapele, dzięki którym uczestnicy Juwenaliów będą mogli odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.

12 maja

  • Ultimate Green Day - Ultimate Green Day to trójka najlepszych przyjaciół z UK, którzy grają razem muzykę od 2010 roku. Chłopaków łączy miłość do amerykańskiej punkrockowej kapeli Green Day. Od prawie trzech dekach odtwarzają piosenki i styl jednego z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zespołów świata od prawie trzech dekad.
  • Ed Sheeran Tribute Show – wyjątkowe muzyczne show, które zbiera entuzjastyczne recenzje na trzech różnych kontynentach. Występ obejmuje wszystkie etapy kariery Eda Sheerana i wykorzystuje zarówno looping, jak i pełny zespół na żywo, co oznacza, że wszystkie hity Sheerana są perfekcyjnie odtworzone i wprawiają publiczność w osłupienie.
  • Tania Alboni as Amy Winehouse - Tania wciela się w jedną ze swoich ulubionych piosenkarek wszechczasów i widać to w każdym występie, który wprawia w zdumienie zarówno zwykłą publiczność, jak i profesjonalnych muzyków. Artystka wkłada dużo pracy w swoją sztukę. Nie zadowala się jedynie doskonaleniem tego wyjątkowego stylu wokalnego i brzmienia, który wyniósł Amy do sławy. Wierzy, że każde przechylenie głowy, poruszenie spódnicą, a nawet kręcenie włosami musi być idealnie odtworzone. Każdy szczegół został przestudiowany z taką dokładnością, że nie jest to tylko występ wokalny. Od nagłej i tragicznej śmierci Amy w lipcu 2011 roku Tania jeszcze bardziej pasjonuje się nie tylko utrzymywaniem muzyki Amy przy życiu, ale także składaniem jej szczególnego i wzruszającego hołdu.
  • Fore Fighters - Fore Fighters jest niezaprzeczalnie najlepszym tribute bandem Foo Fighters od prawie dwóch dekad. Jako tribute band Foo Fighters zagrali na wielu największych festiwalach w Wielkiej Brytanii, Irlandii i całej Europie, a nawet występowali na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Publiczność zawsze może oczekiwać, że występy na żywo będą energicznymi, wybuchowymi wydarzeniami, a zespół dokłada wszelkich starań, aby odtworzyć surową moc i dynamikę Foo Fighters.

13 maja

  • QE2 – Queen - Jeden z najlepszych tribute band Queen na świecie. Wiele zdobytych nagród oraz setki zagranych koncertów mówią samo za siebie. Zespół został stworzony z miłości i podziwu dla Freddiego Mercury'ego oraz muzycznej spuścizny Queen. Każdy członek zespołu używa replik instrumentów, na których grali legendarni muzycy, w stylizacjach i strojach identycznych jak podczas koncertów Queen. Dzięki QE2 weźmiesz udział nie tylko w fantastycznym koncercie, ale przede wszystkim – w jedynym w swoim rodzaju show.
  • Pearl Scam - Pearl Scam to najlepszy tribute band Pearl Jam w Wielkiej Brytanii. Muzycy postawili sobie za cel odtworzenie pełnych energii koncertów na żywo, czerpiąc z 30 lat dorobku oryginalnego zespołu. Pearl Scam dają z siebie wszystko na każdym koncercie.
  • U2 - Underskin - Na początku 2008 roku Nico i Roberto, dwaj bracia z Bari we Włoszech przylecieli do Dublina z nadzieją na spotkanie z Bono i U2. Udało im się uściskać swojego bohatera tuż przed studiem nagraniowym U2, a później tego samego dnia bracia wykonali kilka piosenek U2 w historycznej dzielnicy Temple Bar w centrum Dublina. W ten sposób narodził się U2 - Underskin!

O Undercover Festival

To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, podczas którego na jednej scenie wystąpią najlepsze tribute bands na świecie. W trakcie swoich koncertów odtworzą z największą dbałością o szczegóły zarówno wokal, jak i charakteryzację czy choreografię sceniczną popularnych gwiazd i kapel. Podczas dwóch dni (25-26 sierpnia w Warszawie) wystąpią: Tania Albioni as Amy Winehouse, Fore Fighters, Coldplace, Young Elton, U2UK, AC/DC UK, Chilli Pepes Tributo, Alanish, Pearl Scam, The Buzz Lovers, Not The Rolling Stones oraz mocna reprezentacja kapel z Polski: 4 Szmery, Niepokonani Tribute to Perfect, Alcoholica.

2. edycja Undercover Festival odbędzie się 25 i 26 sierpnia w Warszawie. Już w sierpniu w stolicy zabrzmi muzyka, która łączy pokolenia, ponieważ Undercover Festival to wydarzenie dla całych rodzin. Poza koncertami na uczestników czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji.