U2 z wielkim sukcesem w USA! To dopiero czwarty zespół w historii, który tego dokonał!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Kurt Iswarienko Wielki sukces nowej płyty U2

U2 z wielkim sukcesem w USA! To dopiero czwarty zespół w historii, który tego dokonał!

2023-03-31 12:54

W połowie marca swoją premierę miał najnowszy projekt Panów z zespołu U2. Mowa o wydawnictwie "Songs of Surrender", na które trafiły nagrane na nowo, klasyczne utwory formacji. Płyta bardzo dobrze poradziła sobie na światowych listach przebojów - w Stanach Zjednoczonych zespół osiągnął bardzo szczególny sukces!

Zespół U2 wszedł w 2023 roku z impetem. 17 marca ukazał się wyjątkowy projekt formacji - mowa o albumie Songs of Surrender, na który złożyło się aż czterdzieści jej klasycznych kompozycji, nagranych na nowo. Choć wydawnictwo spotkało się z mieszanymi opiniami, to osiągnęło kolosalny sukces komercyjny. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, osiągając sprzedaż większą od pięciu pozostałych krążków łącznie, które także znalazły się na liście. Wiemy już także, że Songs of Surrender bardzo dobrze poradził sobie w Stanach Zjednoczonych.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

Krok milowy U2 w Stanach Zjednoczonych

W USA album zadebiutował na piątym miejscu kultowego Billboard 200, co ma szczególne znaczenie w całej historii U2. Okazuje się, że irlandzka formacja jest dopiero czwartą w historii grupą, której udało się umieścić swoje albumy w Top 10 zestawienia w każdej dekadzie trwania kariery - w przypadku U2 w latach 80., 90., 2000., 10. i 20. Udało się to osiągnąć każdej płycie zespołu, począwszy od The Joshua Tree, aż do najnowszego Songs of Surrender. The Edge już zapowiedział, że grupa ma w zanadrzu także kolejny, zawierający zupełnie premierowy materiał, krążek. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy miałby on ujrzeć światło dzienne. Czy za jego sprawą Bono, The Edge, Adam i Larry osiągną kolejny przełomowy sukces?