Timotheé Chalamet zaśpiewa w filmie o Bobie Dylanie? Wiadomo, kiedy wystartują zdjęcia do produkcji!

i

Autor: ANDREAS SOLARO/AFP/East News Kolejne szczegóły filmowej biografii Boba Dylana!

Timotheé Chalamet zaśpiewa w filmie o Bobie Dylanie? Wiadomo, kiedy wystartują zdjęcia do produkcji!

2023-04-14 15:23

O tym, że powstaje filmowa biografia Boba Dylana wiadomo już od dłuższego czasu. Poznaliśmy także odtwórcę roli legendarnego artysty, w którego wcieli się jeden z najbardziej znanych aktorów młodego pokolenia, Timotheé Chalamet. Wygląda na to, że produkcja przyspieszyła - poznaliśmy przybliżoną datę startu zdjęć, wiadomo także, czy Chalamet zaśpiewa w filmie.

Bob Dylan to jeden z najważniejszych artystów na świecie. Muzyk jest obecny w przestrzeni kultury od końca lat 50., uznawany jest za jednego z najlepszych autorów tekstów w historii, a jego twórczość została doceniona w najlepszy z możliwych sposobów. W 2016 roku Dylan otrzymał literacką Nagrodę Nobla za "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej amerykańskiej tradycji pieśni". Muzyk nagrał na przestrzeni lat aż trzydzieści dziewięć lat albumów, z czego najnowszy, Rough and Rowdy Ways, ukazał się w 2020 roku i zdobył szerokie uznanie krytyków. 

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Kiedy ruszą zdjęcia do filmowej biografii Boba Dylana?

O tym, że powstaje filmowa biografia, kolejna już, Boba Dylana wiadomo od kilku lat. Ujawniono już, że w rolę artysty wcieli się jedno z najgorętszych nazwisk współczesnego kina, Timotheé Chalamet. Niezatytułowana produkcja skupić się ma na wczesnych latach życia artysty, a konkretnie czasie, gdy zamienił on grę na gitarze akustycznej na elektryczną. Za kamerą produkcji stanie James Mangold. W wywiadzie dla "Collider" zdradził on, że prace są w toku, a zdjęcia na planie filmowym najprawdopodobniej ruszą w sierpniu tego roku. 

Czy Timotheé Chalamet będzie śpiewał w filmie?

Filmowiec został także zapytany o to, czy Timotheé Chalamet będzie sam śpiewał w filmie, czy jednak wykorzystany zostanie playback. Okazuje się, że młody aktor sam będzie wykonywał najsłynniejsze kompozycje Boba Dylana. Warto czekać na ten film?