Spadkobiercy Joey’a Jordisona pozywają Shawna Crahana i Coreya Taylora! “Bezprawne zarabianie na śmierci”

i

Autor: Rob Monk/Metal Hammer Magazine/Shutterstock/Rex Features/East News Spadkobiercy byłego perkusisty Slipknota pozywają zespół!

ze świata rocka

Spadkobiercy Joeya Jordisona pozwali Shawna "Clowna" Crahana i Coreya Taylora! "Zarabianie na śmierci”

2024-04-25 7:58

Na początku tego roku w świecie ciężkich brzmień pojawiła się zaskakująca informacja. Okazuje się, że spadkobiercy Joeya Jordisona - zmarłego w 2021 roku współzałożyciela i perkusisty Slipknota - zdecydowali się pozwać zespół! W tle padają naprawdę poważne i dość przykre oskarżenia, dotyczące bezpośrednia "Clowna" i Coreya Taylora...

2024 rok jest szczególny dla zespołu Slipknot. To właśnie teraz formacja świętować będzie 25-lecie swojego, zupełnie przełomowego dla własnej kariery, ale także muzyki metalowej w ogóle, debiutu. Krążek, zatytułowany po prostu eponimem, ukazał się w czerwcu 1999 roku i natychmiast wzbudził powszechne zainteresowanie. Udział w jego tworzeniu brał perkusista i równocześnie współzałożyciel Slipknota, Joey Jordison. Muzyk był członkiem grupy od 1995 aż do 2013 roku, kiedy to odszedł, czy też jak sam twierdził, został wyrzucony ze składu. W 2016 roku Joey ujawnił, że zmaga się z ostrym poprzecznym zapaleniem rdzenia kręgowego, przez co miał ogromne trudności z grą na perkusji. Niestety, perkusista zmarł 26 lipca 2021 roku w wieku zaledwie 46 lat w swoim domu we śnie.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot pozwany przez spadkobierców Joeya Jordisona!

Choć wydawało się, że zespół szczególnie dba o utrwalanie pamięci o członku-założycielu, to okazuje się, że rodzina zmarłego ma na ten temat zupełnie odmienne zdanie.

W pozwie, który, co ciekawe, trafił do sądu w Stanach Zjednoczonych już w czerwcu 2023 roku, spadkobiercy Jordisona oskarżają zespół, ze szczególnym wskazaniem na Shawna "Clowna" Crahana i Coreya Taylora, że ten wykorzystywał fakt śmierci byłego członka do promocji ostatniego albumu, czyli The End, So Far z września 2022 roku, W dokumencie wskazane jest także, że grupa ma wciąż przechowywać i wykorzystywać sprzęt Jordisona, choć już lata temu wyraziła zgodę na jego zwrot.

Rodzina zmarłego twierdzi, że żaden z członków Slipknota nie złożył nawet kondolencji bliskim, Taylor natomiast publicznie zadedykował płytę Jordisonowi, do tego w wywiadach, wraz z Crahanem, otwarcie przyznawał się do złego traktowania perkusisty za jego życia. Dalej pozew twierdzi, że Joey został w rzeczywistości wyrzucony ze składu w 2013 roku i to za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Taylor i Crahan odpowiedzieli na oskarżenia

Na pozew zdążyli już odpowiedzieć, choć nie publicznie, dwaj najczęściej w nim wymieniani. Taylor i Crahan złożyli już własne wnioski, w których zaprzeczają oskarżeniom i wnioskują o oddalenie pozwu spadkobierców Jordisona. Do sprawy odniósł się także zespół prawników Slipknota:

Oskarżeni zaprzeczają każdemu zarzutowi i rzekomym twierdzeniom przedstawionym w pozwie, a ponadto zaprzeczają, że Powodowi przysługuje jakiekolwiek zadośćuczynienie.

Sprawdź fakty o krążku "Iowa":