zestawienia

Nu metalowe albumy wszech czasów. Krążki, które ukształtowały współczesne ciężkie brzmienie

2024-04-13 21:34

Nu metal to z pewnością jeden z najbardziej polaryzujących podgatunków muzyki metalowej. Do dziś trwa dyskusja na temat tego, czy mamy tu do czynienia z najlepszą, czy może wręcz najgorszą odmianą tego gatunku. Jedno jest jednak oczywiste - zespoły, tworzące w obrębie tego brzmienia, dały nam świetne albumy, dziś cieszące się statusem kultowych. Sprawdź nasz wybór tych najważniejszych nu metalowych krążków!

Metal to najmocniejszy gatunek w muzyce. Składa się na niego dosłownie cała masa podgatunków, niezwykle się od siebie różniących, co pokazuje sobą pewne zmiany kulturowe, jakie zachodziły na przestrzeni lat. Szczególnie ciekawy moment nastąpił na przełomie lat 90. i 2000. Uznaje się, że w 1994 roku ostatecznie narodził się na rynku zupełnie nowy podgatunek metalu, łączący w sobie, poza oczywiście stylistyką metalową, cieszący się coraz większą popularnością rap z brzmieniami alternatywnymi a nawet elektronicznymi. Tak oto niemal trzydzieści lat temu powstał nu metal. Choć datę jego powstania uznaje się za moment wydania przez zespół Korn jego debiutanckiego albumu, tak sam szczyt popularności nu metalu przypadł na sam początek nowego wieku, lata 2000. To właśnie w pierwszych latach tej dekady ukazały się krążki, dziś uznawane za klasyki tego podgatunku

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Najlepsze nu metalowe albumy - zestawienie Eski ROCK!

Choć w czasach swojej świetności mówiono, że nu metal to niejako synonim kiczu, wiele wskazuje na to, że dziś zainteresowanie tym brzmieniem wraca - i to ze zdwojoną siłą! Wciąż nie brak polaryzujących opinii na jego temat, fani jednak niezwykle chętnie wracają do tych najlepszych krązków, reprezentujących ten szczególny podgatunek muzyki metalowej. Które płyty są szczególnie ważne w historii nu metalu? Sprawdź nasz wybór w galerii na samej górze artykułu!

Poniżej za to spróbuj się w quizie o nu metalu!

QUIZ: Jak dobrze znasz się na nu metalu? To pytania dla prawdziwych znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
1. Słynny statyw mikrofonowy Jonathana Davisa z KORN zaprojektował: