Soft Machine - polskie koncerty już w tym tygodniu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mariia Korneeva Soft Machine - polskie koncerty już w tym tygodniu

Soft Machine - polskie koncerty już w tym tygodniu!

2023-11-20 13:14

Legendarny brytyjski zespół rockowy Soft Machine wystąpi w Polsce na czterech koncertach w ramach trasy „Other Doors Tour”! Zespół, którego historia sięga lat 60. XX wieku, był znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej. W czerwcu 2023 roku ukazał się ich najnowszy album „Other Doors”.

SOFT MACHINE „Other Doors” Tour:

  • 23.11.2023 Katowice, Kino Teatr Rialto g. 19.00
  • 24.11.2023, Warszawa, Klub Hybrydy g. 19.00
  • 25.11.2023, Bydgoszcz, Klub Kuźnia g. 19.00
  • 26.11.2023, Poznań Centrum Kultury Zamek, g. 19.00

Bilety

  • przedsprzedaż 169 zł
  • w dniu koncertu 189 zł

Bilety w sprzedaży:  eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, strona Klubu Kuźnia, Rock Serwis, CK Zamek, Kino Teatr Rialto.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

O zespole

Soft Machine to legendarny brytyjski zespół rockowy znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki - łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej.

Początkowo Soft Machine powstał jako zespół instrumentalny. Założycielami byli Kevin Ayers (gitara basowa, wokal), Daevid Allen (gitara), Robert Wyatt (perkusja, wokal) i Mike Ratledge (klawisze). Ich debiutancki album, zatytułowany "The Soft Machine" (znany również jako "Volume One"), który ukazał się w 1968 roku, wykazywał wpływy psychodelii, free jazzu i awangardy. Kolejne albumy, takie jak "Volume Two" (1969) i "Third" (1970), przyniosły bardziej kompleksowe kompozycje i aranżacje, z wykorzystaniem jazzowych improwizacji. Z biegiem czasu Soft Machine ewoluował muzycznie, zmieniając swój styl w kierunku bardziej jazz-rockowego brzmienia. Albumy "Fourth" (1971) oraz "Fifth" (1972) to przykłady tej jazzowo-progresywnej fazy.

Podczas gdy skład Soft Machine zmieniał się wiele razy to duch muzycznej przygody zespołu i łatwość, z jaką swobodnie unikał szufladkowania przechodząc od potężnego progresywnego jazz „fusion” do atmosferycznej psychodelii, swobodnej improwizacji jazz-rocka oraz zapętlonego ambientu, czynią ten zespół zarówno wyjątkowym, jak i całkowicie współczesnym.

Dziedzictwo Soft Machine w świecie muzyki jest niezaprzeczalne. Ich eksperymentalne podejście do tworzenia muzyki oraz otwarte podejście do różnych gatunków wywarły wpływ na rozwój muzyki progresywnej i jazz-rockowej. Ich płyty nadal są doceniane przez fanów tych gatunków muzycznych, a Soft Machine pozostaje jednym z ikonicznych zespołów lat 60. i 70.

SOFT MACHINE (2023)

  • John Etheridge – gitara
  • Theo Travis - saksofon, flet, klawisze
  • Fred Thelonious Baker – gitara basowa
  • Asaf Sirkis – perkusja