Sebastian Riedel o wykonaniu Wehikułu czasu przez Metallikę. Coś pięknego

i

Autor: Wikimedia Commons, YouTube/screen

Wspomnienia

Sebastian Riedel o wykonaniu "Wehikułu czasu" przez Metallikę. "Coś pięknego"

Sebastian Riedel, syn Ryśka, został właśnie nowym wokalistą zespołu Dżem. Do grupy dołączy oficjalnie w kwietniu. To wybór, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów. W końcu w przeszłości nie raz udowodnił, że jego głos idealnie nadaje się do utworów Dżemu. A jak ocenia "Wehikuł czasu" w pamiętnym wykonaniu Metalliki?

Metallica zagrała "Wehikuł czasu". Jak ocenia to wykonanie nowy wokalista Dżemu?

Na wstępie przypomnijmy sobie. Muzycy Metalliki, w trakcie trasy "Worldwired", wykonywali specjalne covery związane z krajem, w którym aktualnie się znajdują. Kiedy zagrali koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2019 postawili na "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Rok wcześniej zespół odwiedził Kraków. W Tauron Arenie fani mogli usłyszeć natomiast "Wehikuł czasu" od Dżemu. 

Na scenie zostali tylko gitarzysta Kirk Hammett oraz basista Rob Truijllo, który wcielił się także w rolę wokalisty. Na oficjalnym kanale grupy na YouTubie jest dostępne nagranie tego wykonania:

Do tego tematu odniósł się potem Sebastian Riedel, syn Ryśka, który został właśnie... nowym wokalistą Dżemu. 10 stycznia muzycy zespołu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowali, że będzie on następcą Macieja Balcara. 

Podczas koncertu z okazji jubileuszu 45-lecia grupy, który odbędzie się 6 kwietnia w katowickim Spodku, nastąpi symboliczna zmiana na tym stanowisku. Będzie to więc jednocześnie ostatni występ Balcara z zespołem i pierwszy, oficjalny Riedla.

Wróćmy jednak do wykonania jednego z najsłynniejszych utworów w dorobku Dżemu przez muzyków Metalliki. – To było zaskoczenie. Ale bardzo, bardzo pozytywne. Coś pięknego, muszę przyznać – mówił Sebastian Riedel w rozmowie z "Polsatem News". I dodał: – Polski język jest przecież bardzo ciężki do śpiewania, a wyszło to niesamowicie. Dla mnie to jest coś pięknego, dla zespołu Dżem i także dla wszystkich polskich fanów

W pewnym momencie wspomnianej rozmowy dziennikarka zapytała Sebastiana Riedla, jak na to wykonanie mógłby zareagować jego ojciec. – Myślę, że by się ucieszył i byłby również mile zaskoczony. Tym bardziej, że słuchałem z nim Metalliki

Cały wywiad przypominamy poniżej: 

Listen on Spreaker.