zestawienia

Rockmani, którzy na scenie pokazują się bez koszulki! Rozgrzewają publiczność do czerwoności!

2024-06-06 12:01

Śpiew, występy i ogólna energia na scenie to jedno, ale równie ważny jest temat scenicznej prezencji, odpowiednio dobranych kostiumów i stylówek, które szybko zapadną w pamięć odbiorcom i stają się znakiem rozpoznawczym danego artysty czy zespołu. Nie brak jednak muzyków, którzy zadecydowali, że elementem charakterystycznym ich stroju scenicznego będzie... brak koszulki!

Na sukces danego zespołu, artysty czy artystki składa się wiele elementów: charakterystyczne, zapadające w ucho, niekiedy przełomowe brzmienie, umiejętności muzyków, energia podczas występów na żywo, umiejętność budowania scenicznego wizerunku i wytwarzania wokół siebie atmosfery, która będzie automatycznie budzić spore zainteresowanie odbiorców, czy wygląd sceniczny. Pisząc o tym ostatnim aspekcie mam na myśli oczywiście kostiumy, maski, w niektórych przypadkach niesamowite kreacje, które na dobrą sprawę są w stanie stać się szczególnie ważnym elementem danej grupy. Równie ciekawie robi się wtedy, gdy cechą charakterystyczną danego muzyka staje się fakt rezygnacji z pewnej części stroju, a mianowicie... koszulki!

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Ci rockmani pojawiają się na scenie bez koszulki!

W świecie rocka nie brak jest artystów, przede wszystkim mężczyzn, których charakterystycznym elementem wizerunku scenicznego stało się występowanie bez koszulki. Warto jednak zauważyć, że na ten gest decyduje się także coraz więcej kobiet, a świetnym przykładem jest tu Victoria De Angelis, basistka zespołu Måneskin. 

Którzy rockmani chętnie pojawiają się na scenie z nagim torsem i skutecznie rozgrzewają publiczność, a szczególnie jej damską część, do czerwoności? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

Rozwiąż quiz o Red Hot Chili Peppers:

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?