Rob Trujillo

i

Autor: Graham Finney / Cover Images

Wiadomości

Rob Trujillo wspomina stresujący moment w Metallice. Działo się to w Warszawie

Robert Trujillo, basista Metalliki, ostatnio w jednym z wywiadów, wspominał dość stresujący moment w trakcie koncertu Metalliki. Rzecz działa się w Warszawie.

Robert Trujillo wspomina "najbardziej przerażająca rzecz w historii" jaką doświadczył w Metallice

Stałym elementem koncertów Metalliki, w ostatnich latach, jest moment, w którym basista Robert Trujillo i gitarzysta Kirk Hammett zostają sami na scenie. Wówczas improwizują lub, jak to było praktykowane w trakcie trasy "Worldwired", grają specjalne covery związane z krajem, w którym aktualnie się znajdują. 

W 2018 roku zespół wystąpił w Krakowie, a Trujillo i Hammett zaprezentowali "Wehikuł czasu" z repertuaru grupy Dżem. Rok później Metallica ponownie odwiedziła nasz kraj, tym razem zagrali w Warszawie. W ramach wspomnianego muzycznego kącika basista i gitarzysta sięgnęli po "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. 

Trujillo przyznaje, że te momenty są dość... stresujące. 

Metallica idzie w ekologię!

Moment, w którym zostajemy z Kirkiem sami i jesteśmy zdani tylko na siebie, potrafi być dość przerażający. To wyzwanie, ponieważ jesteśmy odarci z tego wszystkiego. Jesteśmy tylko on i ja. Co zagramy? Kawałek, który napisaliśmy dwie godziny wcześniej specjalnie na dany koncert. A w Europie może zagramy utwór, który w danym mieście albo w tym kraju jest przebojem. Było tak, że w Warszawie, albo w Moskwie, wykonujemy cover artysty, który jest wielką ikoną w tym kraju, a ja śpiewam to w ich języku. To najbardziej przerażająca rzecz w historii, jaką doświadczyłem, ale właśnie to robimy. Staramy się, aby koncert był interesujący – wspominał Trujillo w wywiadzie dla kanału "NikkiBlakk".

W dalszej części wypowiedzi basista Metalliki przyznał, że "czasami w sposób szalony przekraczamy granice".  – Nie będę kłamał, ale gdy gramy z Kirkiem, jesteśmy naprawdę zestresowani. To trzyma nas w napięciu

Metallica ponownie w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Przypomnijmy, że oba występy będą się różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny. 

W tym roku muzycy Metalliki odwiedzą także: Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhagę, Oslo, Clisson oraz Madryt. Nie we wszystkich tych miastach będą jednak grać dwa koncerty w ramach "M72 World Tour". 

Oto najlepsze albumy w dorobku Metalliki [TOP5]: