Black Sabbath

i

Autor: Wikimedia Commons/Kyle Overholtzer, Wikimedia Commons/Marek Krajcer (Maross), Karol Makurat/REPORTER

Quiz

Quiz dla zagorzałych fanów Black Sabbath. Dopasuj wokalistę do odpowiedniego utworu

Na albumach studyjnych Black Sabbath łącznie śpiewało pięciu wokalistów. Czy będziesz w stanie dopasować odpowiednią osobę do konkretnego utworu z bogatego dorobku zespołu? Sprawdź się w naszym quizie. Tylko najwięksi fani zdobędą maksymalną liczbę punktów!

Quiz o Black Sabbath. Dopasujesz wokalistę do utworu?

Black Sabbath to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych zespołów w historii, szeroko rozumianego, rocka. To właśnie ta grupa kładła podwaliny pod rozwój cięższych brzmień. Bez nich z pewnością metal nie wyglądałby tak samo, jak dziś. 

Formacja powstała w 1968 roku w angielskim Birmingham. Dwa lata później na rynku ukazał się pierwszy album Black Sabbath nagrany w najsłynniejszym składzie: Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward. 

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Na przestrzeni lat jednak przez zespół przewinęło się o wiele więcej muzyków. Jedynym stałem członkiem był tylko gitarzysta Tony Iommi, którego grę możemy usłyszeć na wszystkich albumach BS. A tych było w sumie 19, z czego ostatni, zatytułowany "13", ukazał się na rynku w 2013 roku. 

Wróćmy na chwilę do muzyków, którzy w składzie się zmieniali. Przez prawie 50 lat (zespół oficjalnie zakończył działalność w 2017 roku) w Black Sabbath śpiewało pięciu wokalistów (mówimy tu wyłącznie o tych, których słychać na płytach, bo ogólnie było ich więcej): Ozzy Osbourne, Ronnie James Dio, Ian Gillan, Glenn Hughes oraz Tony Martin. 

Przez tyle zmian na stanowisku wokalisty mało, który zespół przechodzi w swojej historii. Można więc powiedzieć, że Black Sabbath to, jakby na to nie patrzeć, pewnego rodzaju fenomen w tym względzie. 

Dlatego też postanowiliśmy stworzyć quiz o wokalistach BS. Czy będziecie w stanie dopasować utwór do odpowiedniej osoby, która go śpiewa? 

Zagorzali fani Sabbathów z pewnością z tym zadaniem problemów mieć nie będą i zdobędą maksymalną liczbę punktów. A co z resztą? Sprawdźcie swoją wiedzę. 

Rozwiąż nasz quiz:

Quiz o twórczości Black Sabbath. Czy dopasujesz odpowiedniego wokalistę do konkretnego utworu?

Pytanie 1 z 10
Utwór "A National Acrobat" śpiewa:
Listen on Spreaker.