Polish Metal Alliance gra Van Halen! Nowy kawałek z Piotrem Cugowskim

i

Autor: YouTube

Polish Metal Alliance gra Van Halen! Nowy kawałek z Piotrem Cugowskim

2023-10-13 9:13

Polska supergrupa przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu nagrywanych przez siebie coverów. Podchodzili już do klasycznych hard rockowych i heavy metalowych kompozycji, a jeszcze niedawno uraczyli nas świetną wersją „Seperate Ways” Journey. Jak się okazuje, nie był to ich ostatni as w rękawie.

Tym razem na tapet wszedł „When It's Love” grupy Van Halen. Słuchając takich piosenek „jednym uchem”, w przelocie albo w tle można pomyśleć, że to zwykła prosta „radiówka”, którą gra się tak naprawdę nie patrząc na gryf i śpiewa ot tak. Uważniejsze słuchaczki i słuchacze wiedzą jednak, że w kompozycji tej nie brakuje smaczków, Eddie Van Halen nawet w najprostszej kompozycji umiał się doskonale bawić. Do tego wielopoziomowe chórki i wymagająca partia wokalna Sammy’ego Hagara sprawiają, że wierne oddanie klimatu „When It’s Love” może być dużym wyzwaniem dla każdej grupy.

Na szczęście PMA ma tą charakterystyczną cechę, że do każdego kawałka zaprasza gości, którzy dodają coś od siebie i dopasowują na swój sposób zespół do zadania. Tym razem główny wokal wziął na siebie Piotr Cugowski, młodszy z duetu Bracia. Oprócz niego na froncie stanął Ricky Wychovaniec. Towarzyszy im Beata Polak (Wolf Spider), Maciej Koczorowski (Chainsaw), Mirek Skorupski (Pinn Dropp, Ghostlight, White Highway), Marek Pająk (Vader), Jarek Chilkiewicz oraz Tomasz Targosz (Ceti, The Legacy, Ballbreaker).

Z zamieszczanych przez grupę coverów na YouTube zebrała się bardzo ładna kolekcja. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie zaowocuje albumem i trasą koncertową, choć nie będzie to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę zobowiązania w macierzystych projektach muzyków. Trzymamy kciuki!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska