Piraci metalu splądrują Warszawę i Kraków. Gdzie i kiedy koncert Alestorm?

i

Autor: YouTube / Wikipedia Od lewej na górze: Alestorm i Gloryhammer, na dole: Rumahoy i Wind Rose

Piraci metalu splądrują Warszawę i Kraków. Gdzie i kiedy koncert Alestorm?

2022-10-04 14:01

Szkocka kapela w ciągu 18 lat działalności zdobyła popularność na całym świecie. Ich wesołe i energetyczne kawałki porywają fanów na całym świecie. Rum i heavy metal to bardzo udane połączenie. Ich nadchodząca trasa koncertowa zawita do Polski. Oprócz Szkotów pojawią się inne zespoły, których fani power metalu nie mogą przegapić.

Szaleńcze tempa, wesołe melodyjne refreny, gitarowa ekwilibrystyka i oczywiście duuużo klawiszy! Czas na fanfary, czas na hymny, czas na moc. Z power metalem jest tak, że na oddanych fanów nie ma co narzekać, także w Polsce jest ich sporo. Z drugiej strony to jeden z tych podgatunków metalu, który traktowany jest przez innych fanów troszkę jak ten dziwny wujek, do którego lepiej się nie przyznawać. Bo za melodyjny? Bo za wesoły? Bo zbyt kolorowy i efekciarski? Cóż, muzyka metalowa od samego początku miała wpisany w siebie prawdziwie operowy przepych.

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)

Z czasem podzieliła się na tych, którzy poszli w melodię, oprawę sceniczną i komiksowość, oraz tych, którzy woleli agresję, brutalizm i mrok. Nam w redakcji bliskie są obie drogi, bo przecież czemu się ograniczać? Dlatego wszystkich, także tych najmroczniejszych zapraszamy na koncerty w Krakowie i w Warszawie.

Gwiazdą oczywiście będzie szkocki Alestorm, ale to nie wszystko. Oprócz nich wystąpi także Gloryhammer, drugi projekt założyciela pirackiej ekipy, grającego na klawiszach Christophera Bowesa. To także wesoły i melodyjny power metal utrzymany w klimacie space fantasy. Do mieczy, młotów i magii dojdą lasery i statki kosmiczne! Bo, jak już to napisaliśmy, po co się ograniczać? Nie spóźnijcie się na supporty, przed gwiazdami zagrają Wind Rose oraz Rumahoy.

Polskie koncerty Alestorm, Gloryhammer, Wind Rose i Rumahoy odbędą się w następujących miejscach: