Pierwszy zespół lidera Iron Maiden przyjeżdża do Polski. Kiedy i gdzie wystąpi Gypsy’s Kiss?

i

Autor: YouTube

Pierwszy zespół lidera Iron Maiden przyjeżdża do Polski. Kiedy i gdzie wystąpi Gypsy’s Kiss?

2022-10-03 9:43

Od tej grupy zaczęła się historia i muzyczna droga do wielkości Iron Maiden. W latach siedemdziesiątych założyli ją Steve Harris i Dave Smith. Jeśli chcecie poznać muzyczne korzenie basisty, który stworzył największy heavy metalowy zespół świata – to najlepsza okazja!

Zaczynali w 1972 roku jako Influence, kiedy przyszły lider Iron Maiden miał zaledwie 16 lat. Chłopaki zebrali skład by zagrać na lokalnym przeglądzie muzycznym. Zajęli w nim drugie miejsce. Taki wynik zawsze można rozpatrywać na 2 sposoby: albo jako porażkę, bo pierwszy jest przecież tylko jeden, albo jako motor do dalszej działalności. Najwyraźniej Harris i Smith wybrali tą drugą, bo szybko zmienili nazwę na Gypsy’s Kiss i kontynuowali przez pewien czas granie. Następnie drogi muzyków się rozeszły. Steve Harris najpierw dołączył do Smiler, a następnie stworzył Iron Maiden.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Styl Gypsy’s Kiss to klasyczny rock spod znaku Wishbone Ash, Blue Oyster Cult, Thin Lizzy czy Deep Purple. W obecnym składzie są 3 gitary elektryczne, bas i perkusja, więc z pewnością zabrzmi to potężnie. Choć ich nazwa brzmi tak samo jak tytuł piosenki Deep Purple, jednak nie było tu mowy o inspiracji. Piosenka Purpurowych została wydana w 1984 roku na płycie „Perfect Strangers”

Stare angielskie przysłowie mówi, że cierpliwi zostaną wynagrodzeni. Fani Gypsy’s Kiss z pewnością należą do jednych z najwierniejszych, bo na debiut płytowy kapeli przyszło im czekać aż do 2020 roku, 48 lat. Teraz, po tym jak ustały pandemiczne ograniczenia ostatnich dwóch lat, zespół może ruszyć w świat z promowaniem krążka zatytułowanego „1974”. Nigdy nie jest za późno, by dobrze rockować! Gypsy’s Kiss wystąpi w Studio im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin. Data koncertu to 21 października 2022. Więcej szczegółów poznacie na stronie wydarzenia.