Phil Spector - powstanie serial, opowiadający o skazanym za morderstwo producencie

i

Autor: PHOTOlink/Everett Collection/East News Skazany producent bohaterem serialu dokumentalnego

Phil Spector - powstanie serial, opowiadający o skazanym za morderstwo producencie

2022-08-30 14:09

Do dziś uznaje się, że bez Phila Spectora współczesna muzyka wyglądałaby zupełnie inaczej. To właśnie on wprowadził innowacyjną technikę nagrań, nazywaną powszechnie "ścianą dźwięku". Mający na koncie współprace m.in. z The Beatles czy Ramones producent został oskarżony i skazany w sprawie głośnego morderstwa. Zdarzenie to zostanie przedstawiona w nadchodzącym serialu dokumentalnym.

Phil Spector był amerykańskim producentem i autorem tekstów. Mężczyzna znany był ze swoich innowacyjnych praktyk - to on właśnie wymyślił tzw. "ścianę dźwięku", czyli charakterystyczną technikę nagrań i aranżacji materiału. Polegała ona na wielokrotnym nagrywaniu instrumentów muzycznych i zwielokrotnianiu ich brzmienia, co daje w rezultacie gęsty, mocny dźwięk – na pierwszym planie lub w tle utworu. Spector współpracował z Beatlesami i grupą Ramones - to właśnie on wyprodukował albumy Let It Be, Imagine Johna LennonaDeath of a Ladies' Man Leonarda Cohena czy End of the Century Ramones. Wszystkie dokonania Spectora zostały przekreślone w 2003 roku. To wtedy producent został oskarżony o postrzelenie ze skutkiem śmiertelnym aktorki Lany Clarkson. Mężczyzna został uznany za winnego i skazany w 2009 roku na karę więzienia. Phil Spector zmarł w więzieniu w styczniu 2021 roku.

Powstanie serial o skazanym za morderstwo producencie

Na zlecenie telewizji Sky powstanie serial, który opowiadać będzie o całym zdarzeniu. Produkcja została zatytułowana Spector i liczyć będzie cztery odcinki, skupi się na próbie pokazania, co właściwie wydarzyło się tamtej nocy. Dokument przedstawi zarówno postać Spectora, jak i Lany Clarkson, zaprezentuje przebieg procesu, a następnie skazanie muzyka. Twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie wydarzyło się feralnej nocy, gdy Lana została znaleziona w posiadłości Spectora z raną postrzałową ust. Choć producent tłumaczył się, że postrzał był efektem nieszczęśliwego wypadku, gdyż Lana próbowała "całować broń", to sędzia nie dał wiary słowom artysty i skazał go na dożywotnią karę więzienia. Na chwilę obecną nie jest znana data premiery serialu.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

We wczesnych godzinach porannych 3 lutego 2003 r. zadzwoniono pod numer 911 do Departamentu Policji w Alhambrze, informując o śmiertelnym postrzeleniu kobiety. Lokalizacja: ekscentryczna francuska rezydencja w stylu zamkowym znana jako Zamek Pirenejów, była domem legendarnego producenta muzycznego Phila Spectora. Kobietą była Lana Clarkson, charyzmatyczna i niegdyś rozchwytywana aktorka filmowa, którą poznał właśnie tej nocy. W jaki sposób losy tej dwójki splotły się ze sobą? Co właściwie wydarzyło się tej pamiętnej nocy? - brzmi oficjalny opis dokumentu.