Peter Jackson zdradził, że trwają pracę nad kolejnym filmem o The Beatles! Jakim tematem tym razem zajmie się słynny reżyser?

i

Autor: AKPA Nadchodzi nowa produkcja o legendarnej grupie!

Peter Jackson zdradził, że trwają pracę nad kolejnym filmem o The Beatles! Jakim tematem tym razem zajmie się słynny reżyser?

2022-07-27 15:42

Peter Jackson - słynny reżyser, odpowiedzialny za takie filmy jak “Władca Pierścieni”, “Hobbit” czy “Nostalgia Anioła” dał się poznać jako wielki fan muzyki, a w szczególności zespołu The Beatles. Filmowiec odpowiedzialny jest za stworzenie serialu dokumentalnego “The Beatles: Get Back” - okazuje się, że nie będzie to jedyny projekt twórcy, powiązany z legendarną grupą.

Peter Jackson to nowozelandzki reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Swój pierwszy krótkometrażowy film nakręcił już w 1976 roku w wieku raptem piętnastu lat, jednak jego pełnoprawnym debiutem został horror science-fiction Zły smak z 1987 roku. Przełomem w jego karierze był film Niebiańskie istoty, za scenariusz do którego uzyskał nominację do Oscara. Największą sławę i uznanie zyskał za sprawą trylogii Władca Pierścieni, nakręconej na podstawie twórczości Tolkiena. To dzięki ostatniej części, czyli Powrót Króla został laureatem aż trzech Oscarów. W kolejnych latach filmowiec nakręcił takie produkcje jak King Kong, Nostalgia Anioła, trylogię Hobbita czy I młodzi pozostaną.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Peter Jackson i jego miłość do muzyki

Reżyser dał się też poznać jako wielki fan muzyki. Twórca spędził kilka lat nad opracowaniem materiału filmowego i dźwiękowego, który powstał podczas sesji nagraniowych do albumu Let It Be zespołu The Beatles. Jacksonowi zależało na tym, by pokazać z innej perspektywy to, co się działo wtedy w grupie, niż zostało to przedstawione w dokumencie Michaela Lindsay-Hogga z 1970 roku pod tym samym tytułem. W efekcie w 2021 roku swoją premierę miał serial dokumentalny The Beatles: Get Back, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez krytyków i już teraz traktowany jest przez fanów legendarnej czwórki jako prawdziwy rarytas.

Uznany filmowiec pracuje nad kolejnym filmem o The Beatles!

W wywiadzie dla portalu Deadline Peter Jackson zdradził, że pracuje obecnie z Paulem McCartney’em i Ringo Starrem, czyli jedynymi żyjącymi członkami The Beatles, nad kolejnym projektem, poświęconym grupie! Filmowiec nie chciał ujawnić zbyt wielu szczegółów, powiedział jednak, że projekt ten będzie czymś zupełnie innym od serialu, a co najważniejsze, nie będzie to dokument. O co może chodzić? Czy Panowie pracują może nad filmową biografią słynnej “czwórki z Liverpoolu”? Dowiemy się tego niebawem!