Paul Stanley jest wielkim fanem Jimmiego Page'a: On dosłownie maluje dźwięki

i

Autor: Rex Features/East News Paul Stanley w miłych słowach o legendarnym gitarzyście

Paul Stanley jest wielkim fanem Jimmiego Page'a: "On dosłownie maluje dźwięki"

2022-11-02 15:54

To zdecydowanie bardzo miłe, gdy muzyk wypowiada się o innym artyście w samych superlatywach, biorąc pod uwagę fakt, że koledzy po fachu zazwyczaj nie szczędzą sobie przykrych słów i skupiają się na konkurowaniu. Jako wielki fan Jimmy'ego Page'a dał się poznać Paul Stanley, który ma do powiedzenia o legendarnym gitarzyście same dobre rzeczy.

Paul Stanley urodził się w 1952 roku, najlepsze lata jego młodości przypadły więc na szczyt popularności zespołu Led Zeppelin. Grupa rozpoczęła działalność w 1968 roku, a już rok później światło dzienne ujrzał jej debiutancki album, zatytułowany eponimem. Wydanie krążka okazało się być prawdziwym przełomem w historii muzyki - łącząc w sobie brzmienia bluesa i rocka Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones i John Bonham pokazali, czym naprawdę jest dopiero wyłaniający się gatunek, dziś znany jako hard rock. Zespół Kiss, na czele którego od początku stoją Paul Stanley i Gene Simmons, powstał pięć lat po Led Zeppelin, a muzycy nigdy nie ukrywali swojego szacunku dla kolegów po fachu. Teraz wyraz temu dał Stanley.

Paul Stanley jest wielkim fanem Jimmy'ego Page'a

Podczas rozmów z muzykami, jakie miały miejsce podczas zakończonego już rejsu KISS Kruise XI Paul Stanley został poproszony przez Tracii Gunsa z zespołu LA Guns o wskazanie swojego największego muzycznego wzoru. Artysta bez wahania wybrał właśnie legendarnego gitarzystę Led Zeppelin:

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Facet, którego najbardziej szanuję i który miał na mnie największy wpływ, to Jimmy Page … Beethoven Jimmy. Kiedy ludzie mówią "Oh, wielki szacunek dla wielu innych wspaniałych gitarzystów" - to po prostu gitarzyści. Jimmy Page jest genialnym operatorem, jest wspaniałym aranżerem. Maluje dźwiękiem. Jest wiele osób które mówią: Cóż, kto jest lepszy,  Clapton czy…? Jimmy Page jest klasą samą w sobie, jest daleko poza tym. To niesamowite, ponieważ byłem 17-letnim dzieckiem, kiedy widziałem ich w 1969 roku i to zmieniło moje życie. Nie mogłem uwierzyć, jak byli wspaniali, nie mogłem uwierzyć, że poprzeczka może być ustawiona tak wysoko. Bycie w tym momencie mojego życia, kiedy wychodzę na kolację z Jimmym lub Jimmy wysyła mi SMS-y lub mówi do mnie o KISS: „Jesteście poważnym, zajebistym zespołem rock and rollowym”. Cóż, nie ma nic lepszego niż to - odpowiedział na pytanie Stanley.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?