Ranking

Oto najlepsze albumy w dyskografii Black Sabbath. To bez wątpienia legendarne krążki

Black Sabbath to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Grupa przez prawie 50 lat istnienia wydała 19 studyjnych krążków. Które z nich są najlepsze? Postanowiliśmy je wskazać i stworzyć miniranking.

Najlepsze albumy w dorobku Black Sabbath. Oto nasze TOP5

Bez formacji Black Sabbath, która powstała w 1968 roku w angielskim Birmingham, muzyka metalowa z pewnością nie wyglądałaby tak samo. Zespół, którego trzon stanowili: gitarzysta Tony Iommi, perkusista Bill Ward, basista Geezer Butler i wokalista Ozzy Osbourne, w 1970 roku zadebiutowali albumem "Black Sabbath", który jest powszechnie określany jako pierwszy heavy metalowy krążek w historii muzyki. Jedni się z tym stwierdzeniem zgadzają, inni nie do końca. Nie zmienia to faktu, że Black Sabbath miał olbrzymi wpływ na kolejne pokolenia miłośników cięższych brzmień. 

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

Zespół istniał przez prawie 50 lat. W 2017 roku historia BS oficjalnie dobiegła końca. Na początku lutego wspomnianego już roku muzycy zagrali w Genting Arena w Birmingham ostatni koncert. W ciągu pół wieku grupa, w której od samego początku aż do końca grał Iommi, zostawiła po siebie aż 19 studyjnych albumów. 

Nie da się więc ukryć, że dyskografia Black Sabbath jest dość bogata. Dlatego też wskazanie na zaledwie pięć albumów nie było zadaniem łatwym. Ostatecznie udało nam się je wskazać. To krążki, które bardzo lubimy i możemy z czystym sumieniem polecić je wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z twórczością tego zespołu. 

Jakie albumy Black Sabbath umieściliśmy w naszym rankingu? Sprawdźcie w naszej galerii, którą umieściliśmy na samej górze niniejszego artykułu.

Poniżej natomiast się dowiecie, które riffy Black Sabbath Tony Iommi wskazał jako te najważniejsze: 

Listen on Spreaker.