Nowy album CETI - Grzegorz Kupczyk zdradził pierwsze szczegóły

i

Autor: Materiały prasowe

Nowy album CETI - Grzegorz Kupczyk zdradził pierwsze szczegóły

2022-01-12 12:32

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo!

25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy.

"Na pewno inna, bardziej zadziorna" - tak najnowszy album anonsuje Grzegorz Kupczyk i kontynuuje - "Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami."

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

Nowa płyta zespołu CETI - znamy wszystkie szczegóły

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, a lista utworów prezentuje się następująco:

1. Głos krwi2. Horyzont życia3. Zaraza4. Adrenalina5. Portret6. Pajac7. Posłańcy8. Syn przestworzy9. Po drugiej stronie życia Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Oczy Martwych Miast" (nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal), ukazała się w 2020 roku. Zespół założył Grzegorz Kupczyk, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron. 

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu