Nirvana podąża śladem Metalliki i Kate Bush! Numer Something in the Way wraca na listy przebojów!

i

Autor: AKPA Kawałek Nirvany znów podbija listy przebojów

Nirvana podąża śladem Metalliki i Kate Bush! Numer "Something in the Way" znów wraca na listy przebojów!

2022-07-25 14:18

Raptem kilka dni temu ukazał się raport Luminate Data, dotyczący popularności nowej muzyki w Stanach Zjednoczonych, z którego wynika, że ta powoli spada. Znacznie wzrosło natomiast zainteresowanie muzyką obecną na rynku już od jakiegoś czasu. Dowodem na to jest chociażby renesans klasycznych utworów Kate Bush i Metalliki, za co w dużej mierze odpowiada serial “Stranger Things”. Teraz tym śladem podąża numer Nirvany, który ponownie w tym roku wraca na listy przebojów!

Kilka dni temu ukazał się raport Luminate Data, który przedstawił wyniki badań, dotyczących popularności nowej muzyki w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że ta spadła w porównaniu do poprzedniego roku o 1,4%, podczas gdy aż o 14% wzrosło zainteresowanie muzyką obecną na rynku już od jakiegoś czasu. Nic w tym dziwnego - trend ten utrzymuje się od kilku lat, a w jego powiększaniu się duży udział ma współczesne kino, które bardzo chętnie korzysta z klasycznych numerów, które umieszcza na swoich soundtrackach, przyczyniając tym samym do wzrostu ich popularności. Tak właśnie stało się z utworem Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush i numerem Master of Puppets Metalliki, które pojawiły się w ostatnim sezonie popularnego serialu Stranger Things. Teraz tym samym śladem idzie kawałek Nirvany.

Co tam w środku gra? Nirvana

“Something in the Way” Nirvany znów wraca na listy przebojów!

Piosenka Something in the Way Nirvany pojawiła się w filmie Batman z marca tego roku. Już wtedy znacznie wzrosła popularność piosenki - numer dotarł do 46 miejsca na liście Billboard Hot 100. Pomimo prawie pięciu miesięcy od premiery produkcji, zainteresowanie Something in the Way nie spada! Firma Medibase, zajmująca się monitorowaniem statystyk radiowych wskazała, że kompozycja nadal chętnie jest puszczana przez stacje radiowe, dzięki czemu zajmuje obecnie 33. miejsce na liście Active Rock i 48. na liście Alternative.

Nieoczekiwany sukces numeru z płyty “Nevermind”

Kawałek Something in the Way trafił na wydany w 1991 roku album Nevermind Nirvany. Utwór nie został nigdy wydany jako singiel, ale jest jednym utworem z tego krążka, poza Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium i In Bloom, któremu udało się podbić listy przebojów. Jest to także pierwszy od dwudziestu lat utwór zespołu, który znalazł się na światowych zestawieniach - ostatni numer grupy, któremu udało się to osiągnąć, to wydany w 2002 roku, osiem lat po śmierci Kurta, You Know You’re Right.