Nightwish z oficjalną zapowiedzią nowej płyty! Kiedy ukaże się pierwszy singiel?

i

Autor: Screen z Instagrama/nightwish Szczegóły nowej płyty Nightwish

muzyczne nowości

Nightwish z pierwszą zapowiedzią nowej płyty! Sprawdź baśniowy teledysk do "Perfume Of The Timeless"

2024-05-21 11:00

O tym, że powstaje nowy album Nightwish wiadomo już od dłuższego czasu, a w ostatnich miesiącach pojawiały się coraz to nowe wieści na temat wydawnictwa, Całkiem niedawno grupa poinformowała, że krążek jest już gotowy - przyszedł więc czas na jego oficjalną zapowiedź! Kiedy ukaże się "Yesterwynde"? Już teraz możemy posłuchać pierwszego singla z projektu!

Choć dyskografię zespołu Nightwish zamyka wydany w 2020 roku album Human. :II: Nature., a po drodze formacja napotkała liczne przeszkody, w postaci chociażby pandemii COVID-19, choroby nowotworowej, a kolejno ciąży wokalistki Floor Jansen, to ostatecznie, kiedy tylko było to możliwie, koncertowała ona po całym świecie. Niestety, dokładnie rok temu grupa poinformowała swoich fanów, że po ostatnich występach, zaplanowanych na lato 2023 roku, na dłuższy czas zawiesi tę część swojej działalności, ale nie zrezygnuje z tworzenia nowego materiału. Dano przy tym do rozumienia, że nie jest to wina żadnej konkretnej osoby, a po prostu "względów osobistych", które w równym stopniu dotykają każdego członka i członkinię Nightwish.

O tym, że zespół nie zamierza całkowicie znikać z rynku przekonaliśmy się dość szybko, gdy poinformował on, że intensywnie pracuje nad nowym albumem. Konkrety na jego temat zaczęły się pojawiać na początku tego roku, gdy w jednym z wywiadów perkusista Nightwish, Kai Hahto zdradził, że nowa płyta formacji będzie jej swoistym powrotem do dużo cięższych brzmień, dodał jednak, że nie zabraknie na niej pewnych eksperymentów, a elementem obowiązkowym będą oczywiście partie orkiestry symfonicznej. Hahto zaznaczył jednak, że zespół nie ma w planach promocji wydawnictwa na koncertach.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Kiedy ukaże się nowy album Nightwish?

Na początku marca grupa oficjalnie potwierdziła, że album jest już gotowy, na oficjalne wieści na jego temat musieliśmy jednak poczekać kolejne dwa miesiące, ale na szczęście wszystko jest już jasne!

Jak poinformowała sama formacja, jej dziesiąty album studyjny został zatytułowany Yesterwynde i ukaże się 20 września b.r. Powstanie wydawnictwa zajęło około trzy lata, ostatecznie złoży się na niego dwanaście premierowych kompozycji. Na pierwszy singiel z Yesterwynde wybrany został utwór Perfume Of The Timeless, którego można już słuchać! Do kompozycji powstał również klimatyczny, baśniowy teledysk - sprawdź go poniżej!

Oto nasze TOP 5 albumów Megadeth: