Ranking

Najlepsze utwory Iron Maiden, napisane przez Steve'a Harrisa. Oto nasze zestawienie TOP10

Gdyby nie basista Steve Harris, świat nie usłyszałby o jednym z najważniejszych zespołów w historii metalu. Założyciel Iron Maiden napisał mnóstwo utworów. Wiele z nich to ponadczasowe dzieła, których wstyd nie znać.

Najlepsze utwory Iron Maiden napisane przez Steve'a Harrisa. Oto nasz ranking

Steve Harris to, bez dwóch zdań, jeden z najbardziej wpływowych muzyków w historii metalu. Założyciel i basista Iron Maiden jest autorem bądź współautorem znacznej większości tekstów oraz kompozycji grupy. Gdyby nie on, historia Żelaznej Dziewicy z pewnością potoczyłaby się zupełnie inaczej. 

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

W związku z tym, że Harris miał przeogromny wpływ na dorobek Maidenów, postanowiliśmy stworzyć zestawienie 10 najlepszych utworów grupy, które stworzył basista. W naszym rankingu ograniczyliśmy się wyłącznie do kompozycji, za które odpowiada totalnie samodzielnie. Nie stawialiśmy sobie jednak żądnych ograniczeń, co do zakresu czasowego. Oczywiście, moglibyśmy umieścić wyłącznie utwory z lat osiemdziesiątych, czyli okresu, w którym brytyjska formacja święciła największe triumfy, ale... wówczas nie byłoby to działanie sprawiedliwe wobec Steve'a Harrisa. 

Jakie więc utwory wskazaliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu. 

A w poniższej galerii poznacie natomiast 8 piosenek, które zmieniły życie Steve'a Harrisa:

Kochanek i KSIĄDZ łączą siły, czyli Sokołowski, FAULKNER i... WY! CZŁOWIEK Z METALU