My Chemical Romance powracają z pierwszą piosenką od 2014 roku! Jak brzmi The Foundations of Decay?

i

Autor: PIOTR WYGODA / EAST NEWS Nowy singiel My Chemical Romance

My Chemical Romance powracają z pierwszą piosenką od 2014 roku! Jak brzmi "The Foundations of Decay"?

2022-05-13 12:03

Wielki i niespodziewany powrót My Chemical Romance! Po ośmiu latach muzycznej ciszy zespół zaprezentował światu nowy singiel, zatytułowany "The Foundations of Decay". Jak brzmi nowy numer formacji? Czy jego premiera oznacza, że możemy spodziewać się nowego albumu grupy? Dowiecie się tego z naszego artykułu!

Zespół My Chemical Romance powstał w 2001 roku i już rok później wydał swój debiutancki krążek - I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Jednak to dopiero wydany dwa lata później album Three Cheers for Sweet Revenge osiągnął sukces komercyjny. W kolejnych latach grupa wydała jeszcze dwa albumy - mający już status kultowego The Black Parade i Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. W 2013 roku zespół ogłosił rozstanie.

Sonda
Co myślisz o najnowszej piosence My Chemical Romance?

Ponowne zjednoczenie My Chemical Romance i ogłoszenie trasy

Zespół oficjalnie ogłosił swój powrót w 2019 roku, równocześnie informując fanów o nadchodzącym, jednorazowym koncercie. Bilety na to wydarzenie, mimo wysokich cen, rozeszły się w około 4 minuty, co skłoniło grupę do ogłoszenia całej serii występów na całym świecie. My Chemical Romance zagrają pierwszy w tym roku koncert w Anglii już 16 maja.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Wielki muzyczny powrót My Chemical Romance - posłuchajcie singla "The Foundations of Decay"

W piątek 13 maja bez wcześniejszych zapowiedzi ukazał się najnowszy singiel zespołu. The Foundations of Decay to pierwsza oryginalna piosenka grupy od ośmiu lat - w 2014 roku ta wydała swój “pożegnalny” numer Fake Your Death. Utwór trwa aż sześć minut i rozpoczyna się elektronicznym intro, które łączy się z dźwiękami pianina. Początkowo numer ma dość spokojny nastrój, by nabrać mocy i punk rockowego charakteru w refrenie.

My Chemical Romance w Polsce w 2022 roku

W ramach The Reunion Tour My Chemical Romance zawita do Polski - grupa zagra w warszawskiej Progresji już 9 czerwca! Bilety na koncert dostępne są na stronie klubu.

Zobacz także: Måneskin w klimacie Kalifornii - "Supermodel" przebije "Zitti e buoni"?