Zestawienie

Męskie Granie - oceniliśmy wszystkie hymny festiwalu. Oto nasz ranking!

Bez piosenki przewodniej nie wyobrażamy sobie Męskiego Grania, letniej trasy koncertowej, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Postanowiliśmy więc przed premierą tegorocznego hymnu Orkiestry, przyjrzeć się wszystkim poprzednim. Który z nich jest najlepszy? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Męskie Granie. Oto ranking hymnów festiwalu

W tym roku odbędzie się już piętnasta edycja trasy festiwalowej Męskie Granie, która cieszy się niesłabnąca popularnością. Impreza wpisała się na stałe w letni koncertowy kalendarz w naszym kraju. 

Pierwsza edycja Męskiego Grania odbyła się w 2010 roku. Wówczas odbyło się sześć koncertów, na których bawiło się łącznie prawie 20 tys. osób. Wydarzenie okazało się sukcesem. Postanowiono więc kontynuować tę trasę. Format z roku na rok rósł i przyciągał nowe rzesze fanów.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Zmieniali się dyrektorzy artystyczni, do życia powoływano kolejne składy tzw. Orkiestry Męskiego Grania. Zespół, zebrany specjalnie w związku z MG, oprócz stworzenia hymnu promującego całą trasę, wykonuje w czasie swoich koncertów różne utwory z historii polskiej muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach. 

Do tej pory więc światło dzienne ujrzało aż 14 hymnów. Większość z nich stała się dość dużymi przebojami (w dobrym tego słowa znaczeniu). W oczekiwaniu na premierę tegorocznej piosenki promującej trasę koncertową, przypominamy Wam wszystkie dotychczasowe hymny Męskiego Grania. Postanowiliśmy je ułożyć od najsłabszego do najlepszego. I tak właśnie powstało zestawienie, które znajdziecie w galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast możecie się zapoznać z listą najsmutniejszych piosenek w historii muzyki [TOP10]: