Marianne Faithfull - nadchodzi kompilacja największych przebojów uznanej artystki! Kiedy ukaże się „Songs of Innocence and Experience”?

i

Autor: Materiały prasowe Szczegóły kompilacji przebojów Marianne Faithfull

Marianne Faithfull - „Songs of Innocence and Experience”, kompilacja największych przebojów uznanej artystki już w sprzedaży!

2022-09-19 16:19

Do sklepów i serwisów cyfrowych trafiła kompilacja „Marianne Faithfull - Songs of Innocence and Experience 1965-1995”. To pierwsza składanka Marianne Faithfull od czasu „An Introduction to...” z 2001 roku i pierwsza zawierająca rzadki oraz niepublikowany materiał od wydawnictwa „A Perfect Stranger: The Island Anthology” z 1998 roku.

Marianne Faithfull to jedna z najbardziej charyzmatycznych, nietuzinkowych artystek na świecie. Na scenie obecna od lat 60., największy komercyjny sukces odniosła dzięki albumom Broken English (1979) i Dangerous Acquaintances. W dorobku ma nie tylko niezapomniane nagranie, ale i wspaniałe role filmowe (Irina Palm, Dziewczyna na motocyklu, Maria Antonina, Diuna). Do inspiracji jej muzyczną twórczością przyznawali się Bob Dylan czy Tom Waits. Faithfull współpracowała z takimi artystami jak Nick Cave, Metallica, PJ Harvey, Damon Albarn czy Oxbow.

„Wywiadówka Eski ROCK” Natalia Przybysz i Dawid Zygmunt

„Songs of Innocence and Experience” - szczegóły wyjątkowej kompilacji

Oprócz niepublikowanego materiału, aż 22 z 29 utworów ukazało się po raz pierwszy na winylu lub po raz pierwszy od czasu pierwotnego wydania. Z kolei w wersji 2CD, 9 nagrań zadebiutowało na kompakcie oraz w formacie cyfrowym. Na zestaw trafiły wersje wszystkich jej znaczących singli, w tym niedostępne od 1969 roku, oryginalne wydanie ostatniego zrealizowanego dla Decca Records 7-calowego Something Better / Sister Morphine z alternatywnymi edycjami. Jest to zarówno przewodnik dla niewtajemniczonych, jak i zbiór rarytasów dla tych, którzy są jej wyznawcami. Tytuł Songs of Innocence and Experience odzwierciedla zmianę stylu wokalnego Marianne między orkiestrowym folk-popem lat 60. z jej wysokim, czystym śpiewem, a zainspirowanym nową falą i punkiem, charakterystycznym dla niej łamiącym się głosem znanym z końca lat 70., w tym wysoko ocenianej przez krytyków płyty Broken English. Na okładce znalazł się rysunek ołówkiem, który na potrzeby tego właśnie projektu przygotował litewski artysta, Aiste Stancikaite. Książeczka zawiera natomiast wiele rzadkich i nieznanych zdjęć.