Liam Gallagher o tym, jak czuł się po rozpadzie Oasis. Muzyk znowu uderza w swojego brata

i

Autor: Martin Harris/Capital Pictures/Capital Pictures/East News Liam Gallagher otwiera się na temat rozpadu Oasis i atakuje brata, Noela Gallaghera

Liam Gallagher o tym, jak czuł się po rozpadzie Oasis. Muzyk znowu uderza w swojego brata

2024-01-15 14:00

W ubiegłym roku nadzieja na powrót Oasis pojawiła się kilka razy, ostatecznie jednak bracia Gallagher rozwiali wszelkie spekulacje. Teraz do tematu rozpadu formacji odniósł się Liam Gallagher, który samotnie będzie świętować 30-lecie debiutanckiego "Definitely Maybe" i, a jakżeby inaczej, przy okazji zaatakował swojego brata.

W tym roku mija trzydzieści lat od ukazania się na rynku debiutanckiego albumu Oasis. Formacja pojawiła się w świecie muzyki ze świetnie przyjętym przez krytykę i fanów Definitely Maybe, z którym dotarła na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów i z którego pochodzą takie przeboje, jak Supersonic i Shakermaker. Wydawnictwo wskazywane było jako zwiastun końca ery grunge'u i dostrzeżone zostało za optymistyczne teksty i pozytywne przesłanie, tak różniące się od stricte amerykańskiego gatunku. Już rok później grupa powróciła z równie dziś kultowym (What's the Story) Morning Glory?. Oasis był obecny na rynku do 2009 roku, kiedy to w wyniku kłótni braci Liama i Noela Gallagerów doszło do rozpadu formacji.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Liam Gallagher wraca pamięcią do rozpadu Oasis

Jednak to właśnie ta dwójka kilkukrotnie dała w ubiegłym roku do zrozumienia, że coś się dzieje i być może dojdzie do wielkiego zjednoczenia Oasis - i to właśnie w sam raz na trzydziestolecie przełomowego debiutu. Choć potwierdzono, że do rozmów doszło, krewkim braciom nie udało się porozumieć, a ważny jubileusz świętować na koncertach będzie sam Liam.

Teraz artysta w wywiadzie dla "The Guardian" opowiedział nieco więcej o tym, jak wpłynął na niego rozpad macierzystej formacji. Liam oczywiście oskarżył o wszystko Noela mówiąc, że od dłuższego czasu planował on poświęcić się karierze solowej, zabrakło mu jednak odwagi, by odejść, w związku z czym za cały rozpad zrzucił winę właśnie na niego i jego problemy z alkoholem. Artysta otwarcie stwierdził, że czas po rozpadzie Oasis, szczególnie kolejne pięć lat, były dla niego prawdziwym koszmarem, z którym nie do końca potrafił sobie poradzić. Liam skrytykował także brata za koncert u boku Toma Meighana, oskarżonego o napaść byłego lidera Kasabian.

Gallagher rozpoczął karierę solową dopiero w 2017 roku, wydając album As You Were. Do tej pory Liam wydał trzy płyty solowe, ostatnia to C'mon You Know z 2022 roku. Obecnie muzyk skupia się na współpracy z Johnem Squirem - panowie wydali wspólny singiel, Just Another Rainbow, który jest zapowiedzią ich wspólnego albumu.