Legenda polskiego hardcore powraca. Schizma zapowiada Upadek

i

Autor: materiały promocyjne

Legenda polskiego hardcore powraca. Schizma zapowiada "Upadek"

2023-01-02 10:02

Mają sporo fanów nie tylko w Polsce. Mogą poszczycić się publicznością w Czechach, Łotwie i Litwie, na Bałkanach, a nawet w Korei Południowej, gdzie wystąpili w 2002 roku. Od zawsze związani z ruchem antyfaszystowskim, wspierali akcję „Muzyka przeciwko rasizmowi”. Ostatni minialbum grupy pod tytułem „O nas” ukazał się 6 lat temu.

Działająca od 1990 roku grupa ostatnio przeżyła tragedię. W 2022 roku zmarł gitarzysta zespołu Maciej „Schizmaciek” Wacław, związany także z takimi kapelami jak 666 Aniołów, Old Fashioned oraz The Cuffs. Ta strata jednak nie zatrzymała bydgoskich hardcore’owców. Album „Upadek” ukaże się 17 lutego 2023.

Podsumowanie roku. | Dobrze Rockuje #5

Wydawnictwo wypuszcza spod swoich skrzydeł Piranha Music. W jej stajni znajdziecie także takie niezależne zespoły jak Wij, Krzta, Mag, Tankograd czy Narbo Dacal. Jeśli którykolwiek z nich nie jest Wam znany to gorąco polecamy sprawdzić. Schizmy natomiast przedstawiać nie trzeba, bo od lat są prawdziwą legendą HC.

Od ostatniego pełnoprawnego albumu grupy "Whatever It Takes, Whatever It Wrecks" mija już 13 lat. Piranha Music udostępniła już okładkę nadchodzącego „Upadku”. Mamy także pierwszy singiel. Posłuchajcie naprawdę wściekłego kawałka „Coraz dalej”. Czas mija, muzycy nie młodnieją, ale kapela wciąż ma tę siłę i gniew, za którą pokochali ją fani.