Kult został nagle oddzielony od publiczności - zapadła kurtyna! Ogromny chaos na koncercie grupy w Lublinie

i

Autor: Screen z Facebooka - fot. Kult Nietypowa sytuacja na koncercie Kultu w Lublinie

wiadomości

Kult został nagle oddzielony od publiczności - zapadła kurtyna! Ogromny chaos na koncercie grupy w Lublinie

2024-04-12 9:32

Kult wciąż jest w trakcie swojej trasy akustycznej, a ta już za chwilę dotrze do Torunia, by z wielką pompą zakończyć się dwoma pokazami w Warszawie. Niemal na samym finiszu, podczas występu w Lublinie, zespół i zebranych na miejscu fanów i fanki spotkała dość nieprzyjemna sytuacja! Opadła kurtyna, a fani musieli opuścić budynek - co się stało?

Zespół Kult to jedna z najważniejszych formacji rodzimej sceny. Grupa, mimo ponad 40 lat na rynku nie zwalnia tempa i wciąż koncertuje po Polsce i innych państwach europejskich, a pokazy przyciągają tłumy i regularnie w pełni się wyprzedają. Obecnie Kult jest jeszcze w trakcie swojej trasy "Akustik", w ramach której zaplanowane są jeszcze trzy koncerty: 17 kwietnia w CKK Jordanki w Toruniu oraz 19 i 20 kwietnia w warszawskiej Stodole.

Statusem wyprzedanego cieszył się pokaz zespołu w Lublinie, który miał miejsce w czwartek 11 kwietnia. Choć ten rozpoczął się normalnie, w pewnym momencie zespół i fanów spotkała przykra niespodzianka, a występ został przerwany...

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Nietypowa sytuacja na koncercie Kultu w Lublinie

Po niemal dwóch godzinach grania, na scenę opadła kurtyna, a grupa została oddzielona od publiczności, która natomiast musiała opuścić budynek. Wszyscy byli dość zdezorientowany i początkowo nikt nie wiedział co się dzieje do momentu, gdy do Centrum Spotkania Kultur nie zaczęły przyjeżdżać wozy strażackie.

Okazał się, że uruchomiony został alarm przeciwpożarowy, w wyniku czego konieczna była ewakuacja budynku. Ta przebiegła pomyślnie, a przed Centrum znalazło się około tysiąc osób. Grupa informowała o sytuacji w swoich social mediach i to ona właśnie dała znak, gdy służby sprawdziły budynek, a nie wykrywając zagrożenia, możliwe było wznowienie występu, co też rzeczywiście nastąpiło. Wiadomo już także, że alarm był fałszywy - obecnie sprawdzane będzie, w jaki sposób został on wszczęty.

Poniżej spróbuj się w quizie wiedzy o Kulcie!

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?