KK's Priest

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mind Art Visual

KK's Priest - "kto sieje wiatr...." - nowy numer z nadchodzącej płyty!

2023-07-28 18:24

Po wydaniu swojego pierwszego singla „One More Shot At Glory”, KK’S PRIEST udostępnili w piątek 28 lipca kolejny nowy utwór, „Reap The Whirlwind” wraz z nowym teledyskiem!

Zespół KK’S PRIEST  - potężne heavy metalowe połączenie byłych muzyków kultowego Judas Priest: zdobywcy nagrody Grammy -  K.K. Downinga (gitara) i Tima „Rippera” Owensa (wokal) oraz A.J. Millsa (gitara), Tony’ego Newtona (bas) i Seana Elga (perkusja), ogłosił ostatnio nadchodzące wydanie swojego drugiego albumu, “The Sinner Rides Again”, który ukaże się 29 września 2023 roku za pośrednictwem Napalm Records. Zaraz po świetnie przyjętym pierwszym albumie z 2021 roku, „Sermons Of The Sinner”, który zadebiutował na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii i nie tylko – KK'S PRIEST ponownie powracają do grzechu!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

'Kto sieje wiatr, zbierze burzę' - to popularne powiedzenie, które znam od najmłodszych lat. Oczywiście jest bardzo wymowne - to ostrzeżenie, że jeśli źle traktujesz ludzi, czy naprawdę cokolwiek robisz w życiu, musisz być bardzo ostrożny, ponieważ niezależnie od tego, jakie cierpienie komuś wyrządzisz, może to wrócić i cię prześladować, a twoje cierpienie może być jeszcze większe. Wszyscy świadomie lub nieświadomie popełnili błąd, sądząc, że drobne wykroczenia mogą uchodzić im na sucho, aby zaspokoić ich egoistyczne dążenia, ale jeśli sprawiedliwości ma stać się zadość, zbierzesz dokładnie to, co zasiejesz. Takie jest przesłanie tej piosenki - K.K. Downing tak mówi o "Reap The Whirlwind". 

Nowy kierunek

Na “The Sinner Rides Again” zespół podwaja siłę melodii swojego debiutu – który Metal Hammer UK nazwał „niezwykle przyjemnym”, a Metal Injection określił jako „chwytliwy z mnóstwem gitarowych czarów”. “The Sinner Rides Again” zawiera dziewięć utworów czystego piekielnego ognia, które wyprodukowane i napisane zostały przez Downinga, a zmiksowane/zmasterowane zostały przez Jacoba Hansena.

Po odejściu z Judas Priest, powrót K.K. Downinga był niepewny. Ten kultowy gitarzysta powrócił z dowodem na to, że nie był gotowy na zaprzestanie pisania klasycznych metalowych piosenek lub odłożenie swoich słynnych gitar Flying V – biorąc udział w uznanych międzynarodowych występach (m.in. z Judas Priest, kiedy zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame w listopadzie 2022 r.), co miało być zwiastunem powstania KK'S PRIEST.

Imponująca oprawa graficzna “The Sinner Rides Again” została stworzona przez utalentowanego artystę Andy'ego Pilkingtona.

Zapadające w pamięć wprowadzenie dwóch gitar przenosi słuchacza w grzmiący „Sons Of The Sentinel”, wijący się przez pustkowie płonących riffów i zręczną dynamiczną gitarową solówkę. Niezaprzeczalnie chwytliwy hymn „Strike Of The Viper” udowadnia, że jest jednym z najbardziej niezapomnianych utworów na albumie, zanim „Reap The Whirlwind” zderzy się z klasycznym heavy metalowym uderzeniem, jeżąc włosy harmonią i melodyjnymi wokalami. Pierwszy singiel „One More Shot At Glory” podnosi miecz wysoko, natychmiast wzywając do walki otwierającym riffem i rytmicznymi zwrotkami. Heroiczne śpiewy i nieubłagany podwójny bas przygotowują scenę dla przyprawiającego o dreszcze gitarowego solo. „Hymn 66” uderza dusznymi, powolnymi i niskimi metalicznymi dźwiękami oraz bluesowym rytmem, podczas gdy potężny utwór tytułowy „The Sinner Rides Again” łączy balladowe pasaże i złowrogie, rytmiczne refreny. Rozpoczynający się złowieszczymi dzwonami, „Keeper Of The Graves” zamyka ostatni zakręt albumu huczącymi kaskadami i dynamicznym występem Owensa, po czym naładowany „Pledge Your Souls” i zbliżający się kolejką górską epicki „Wash Away Your Sins” – udowadniają, że jest to obowiązkowy metalowy album roku autorstwa największych wykonawców tego gatunku!