Joe Bonamassa udostępnił nowy singiel z nadchodzącej płyty!

i

Autor: Urman Lionel/ABACA/Abaca/East News Nowość od Joe Bonamassy

Joe Bonamassa udostępnił nowy singiel z nadchodzącej płyty!

2023-07-14 15:25

Dwadzieścia lat po wydaniu bestsellerowego albumu „Blues Deluxe”, który miał uczcić rok przez rząd Stanów Zjednoczonych nazwany „rokiem bluesa” i zawierał zarówno utwory autorskie, jak i własne aranżacje bluesowej klasyki, Joe Bonamassa powraca z „Blues Deluxe Vol. 2”. Płyta, na której artysta postanowił przekonać się, jak daleko zaszedł dziś blues, ukaże się 6 października.

Trafią na nią dwie kompozycje autorskie i osiem przeróbek najważniejszych bluesowych wykonawców - od Bobby'ego „Blue” Blanda przez Petera Greena z Fleetwood Mac po Alberta Kinga. „Blues Deluxe Vol. 2” to dla Bonamassy zarazem powrót do korzeni, jak i nowe spojrzenie na klasyczne utwory, które ukształtowały go jako artystę. Dzisiaj Gitarzysta opublikował drugi singiel zapowiadający album, kompozycję „ Well, I Done Got Over It”, którą oryginalnie stworzył Guitar Slim.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Gdyby ktoś 20 lat temu powiedział mi, że moja kariera potrwa tak długo, że będę świętował 20 - lecie wydania tej małej płytki tytułem „Blues Deluxe”, zaśmiałbym się mu w twarz - mówi Bonamassa. Ten album był moją ostatnią deską ratunku po tym, jak wykopały mnie za drzwi dwie wytwórnie płytowe i mój agent koncertowy. Wtedy to mój menedżer, Roy Weisman, po raz pierwszy powiedział mi: „Wchodzimy all-in”. Weszliśmy więc do studia i nagraliśmy coś, co zadecydowało o całej mojej przyszłości.