Jimmy'ego Page'a wystąpił na żywo pierwszy raz od 8 lat! Co jeszcze działo się na tegorocznym Rock & Roll Hall of Fame?

i

Autor: Michael Zorn/Shutterstock Co działo się na Rock & Roll Hall of Fame 2023?

Jimmy Page wystąpił na żywo pierwszy raz od lat! Co jeszcze działo się na tegorocznym Rock & Roll Hall of Fame?

2023-11-06 18:11

Tegoroczna ceremonia włączenia artystów, artystek i zespołów Rock & Roll Hall of Fame za nami. Wydarzenie odbyło się w nocy z piątku na sobotę 3 i 4 listopada czasu polskiego i choć można je skomentować bardzo ogólnie jako nudne, to miał na nim miejsce pewien szczególny moment. Po raz pierwszy od lat na żywo na jego scenie pojawił się Jimmy Page!

Tegoroczna edycja Rock & Roll Hall of Fame już za nami. W tym roku wydarzenie obyło się w nocy z piątku na sobotę 3/4 listopada czasu polskiego. Zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach, wokół tej gali było od samego początku dość cicho - nie było wiadomo, czy pojawią się na niej osobiście włączeni, szczególnie od lat pozostająca w cieniu Kate Bush i raczej antysystemowi Rage Against the Machine. Brytyjska artystka praktycznie na ostatnią chwilę, na kilka godzin przed galą, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie weźmie udziału w wydarzeniu, podziękowała jednak za ogromne wyróżnienie, jakim jest dla niej fakt włączenia do "hali sław". W przypadku amerykańskiej formacji nie było wcale lepiej.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Przemówienie Toma Morello

Na ceremonii pojawił się jako jedyny przedstawiciel Rage Against the Machine Tom Morello. Muzyk w imieniu całego zespołu przyjął wyróżnienie z rąk wprowadzającego, rapera Ice-T, a w swoim przemówieniu zwrócił uwagę przede wszystkim na wdzięczność wobec fanów, dzięki którym grupa osiągnęła tak dużo w trakcie kariery. Muzyk zastanawiał się także nad tym, czy muzyka może zmienić świat i wezwał odbiorców, by Ci teraz podjęli działania i kontynuowali misję Rage Against the Machine.

Jimmy Page po raz pierwszy na żywo od 8 lat!

Z pewnością najgłośniejszym momentem gali było nagłe pojawienie się na niej Jimmy'ego Page'a! Legendarny gitarzysta pojawił się na miejscu, by uczcić także wprowadzonego w tym roku do "hali sław" Linka Wraya. Początkowo wyświetlone zostało nagranie z Pagem, na którym ten mówi, jak duże znaczenie miał na niego i jego dalszą drogę utwór Rumble. Gdy wideo skończyło się, gitarzysta pojawił się na scenie, by osobiście zagrać tę kompozycję. Występ ten jest szczególny - muzyk pojawił się na żywo po raz pierwszy od lat! Jego ostatni regularny występ miał miejsce w Royal Festival Hall 5 listopada 2011 roku, trzy lata później muzyk zagrał króciutki fragment Ramble On w programie telewizyjnym "Le Grand Journal".