Michael Jackson

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Jedna z kultowych kurtek Michaela Jacksona z "Thrillera" została wystawiona na aukcję

Charakterystyczna czerwona kurtka Michaela Jacksona trafiła właśnie na aukcję. Cena wywoławcza wynosi... 100 tys. dolarów.

Kultowa kurtka Jacksona trafiła na aukcję

"Thriller" od Michaela Jacksona z 1983 roku to jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki. To właśnie na tym krążku znalazły się takie kompozycje, jak m.in. tytułowa, "Beat It" czy "Billie Jean". 

Wszyscy też doskonale pamiętamy wideoklip zrealizowany do utworu "Thriller", w którym Jackson zamienia się w potwora. No i ma na sobie charakterystyczną czerwoną kurtkę, którą nosił także w trakcie wydarzeń promujących album. Teraz można ją kupić. Trafiła ona bowiem na aukcję. 

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Wspomniana kurtka z czarnymi wykończeniami, czerwoną podszewką, ściągaczami na ramionach i kołnierzu, zapinana na zatrzaski, była pierwotnie własnością Franka DiLeo, menadżera artysty w latach osiemdziesiątych. Na metce widnieje napis: "Kolekcja J Park, rozmiar 38". 

Teraz można o nią walczyć do 12 kwietnia na stronie "Gotta Have Rock and Roll", w tym miejscu. Minimalna kwota wynosi 100 tys. dolarów. Szacuje się, że kurtka osiągnie cenę między 300 a 500 tys. dolarów. 

Ta kurtka była używana przez Jacksona podczas wydarzeń promocyjnych i nie była noszona podczas kręcenia teledysku do utworu "Thriller" – czytamy jednak w opisie. 

W ubiegłym roku natomiast pod młotek trafiła czarno-biała kurtka, w której Jackson pojawił się w słynnej reklamie Pepsi w 1984 roku. Została ona sprzedana za ok. 400 tys. funtów.

5 ciekawostek o albumie "Thriller" Michaela Jacksona: