INXS świętują swoje 45-lecie wyjątkowymi wydawnictwami! To prawdziwe perełki dla fanów formacji

i

Autor: Screen z YouTube/INXS Nowości od INXS

INXS świętują swoje 45-lecie wyjątkowymi wydawnictwami! To prawdziwe perełki dla fanów formacji

2022-08-17 14:56

Zespół INXS obchodzi w tym roku swoje 45-lecie! Z tej okazji grupa przygotowała dla fanów sporo niespodzianek, w tym wyjątkowe wydawnictwa muzyczne! Co wiadomo na ich temat? Kiedy się ukażą? Warto pamiętać, że w tym roku mija też dokładnie 35 lat od premiery przełomowego albumu “Kick’!

Zespół INXS powstał dokładnie 16 sierpnia 1977 roku - tego dnia właśnie zespół zagrał swój pierwszy koncert! Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu INXS ukazał się trzy lata później i choć początkowo grała ona muzykę z pogranicza new wave i popu, to wraz z kolejnymi wydawnictwami brzmienie nabrało ostrzejszego klimatu. INXS zyskali sławę i popularność w połowie lat 80-tych i na początku lat 90-tych, a to głównie za sprawą takich płyt jak Shabooh Shoobah, The Swing, Listen Like Thieves, Kick, X czy Welcome to Wherever You Are. To właśnie z nich pochodzą najbardziej znane przeboje grupy, z The One Thing, Original Sin, What You Need, Need You Tonight, New Sensation, Never Tear Us Apart, Suicide Blonde, Disappear, By My Side i Taste It na czele. Duży wpływ na sukces INXS miał lider grupy, Michael Hutchence, którego magnetyczna osobowość przyciągała rzesze fanów, Niestety, artysta zmarł w 1997 roku w wieku zaledwie 37 lat. Choć grupa po jego śmierci kontynuowała działalność z innymi wokalistami, to nie osiągnęła takiego sukcesu, jak wcześniej.

Co tam w środku gra? - The Cure

INXS świętują 45-lecie powstania!

W tym roku, dokładnie 16 sierpnia, mija dokładnie 45 lat od scenicznego debiutu grupy, a w październiku świętować będziemy 35 lat od premiery przełomowego dla zespołu albumu Kick. Z tej okazji w środę miał miejsce INXS Day, w ramach którego żyjący członkowie formacji zorganizowali wyjątkową imprezę dla fanów za pośrednictwem Tik Toka, ogłosili także premierę dwóch wydawnictw!

Nowe wydawnictwa od INXS!

Już 28 października ukaże się niepublikowany dotąd materiał z występu podczas US Festival w 1983 roku - Live at the US Festival będzie dostępny w wydaniu na CD i na winylu. Tego samego dnia ukaże się zremasterowana edycja albumu Shabooh Shoobah z okazji 40 lat od premiery. Ten projekt w wersji super deluxe trafi na platformy streamingowe, a w ramach limitowanej edycji będzie go można też zamówić na przezroczystym winylu. Na platformę YouTube trafi też pięć teledysków w wersji HD - mowa o singlach Heaven Sent, Baby Don’t Cry, Taste It, Beautiful Girl i Not Enough Time, a wszystko to z okazji 30 lat od premiery płyty Welcome to Wherever You Are.

Sonda
Lubisz zespół INXS?