Slash zagrał na soundtracku do Barbie! To nie jedyny rockman, który pojawia się na ścieżce dźwiękowej!

i

Autor: Anthony Harvey/Shutterstock/Rex Features/East News/Screen z YouTube - Warner Bros. Pictures Rockmani na ścieżce dźwiękowej do "Barbie"!

"I'm Just Ken" z "Barbie", czyli power ballada w stylu lat 80. z udziałem gwiazd rocka już jest!

2023-07-21 8:51

"Barbie" to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tego roku. Film trafia do kin na całym świecie w piątek 21 lipca, jednak już wcześniej było o nim naprawdę głośno. Spora w tym zasługa ścieżki dźwiękowej, na której pojawiają się największe współczesne gwiazdy. Choć się na to nie zapowiadało, nie zabrakło na niej rockowych akcentów!

Lipiec to dla fanów kina naprawdę gorący okres. Wszystko to ze względu na dwie, bardzo głośne premiery. W piątek 21 lipca na wielkim ekranie debiutują filmy Barbie Oppenheimer. Produkcje Grety Gerwig i Christophera Nolana jeszcze przed trafieniem do kin biły rekordy popularności, spore emocje budzi fakt premiery ich tego samego dnia i ewidentnego kontrastu między nimi. Świat nie ukrywa zainteresowania szczególnie filmową opowieścią o najsłynniejszej lalce na świecie, w rolę której wcieli się Margot Robbie. U jej boku oczywiście nie zabraknie Kena, odgrywanego przez Ryana Goslinga. Aktor śpiewa w filmie jedną z piosenek i co najciekawsze, gościnnie pojawia się w niej kilku rockmanów!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Slash i Wolgang Van Halen na ścieżce dźwiękowej do "Barbie"

Jednym z elementów promocji filmu jest ścieżka dźwiękowa, wyprodukowana przez Marka Ronsona. Nagrodzony Oscarem muzyk zaprosił do współpracy największe współczesne gwiazdy, z Dua Lipą, Nicki Minaj, Charli XCX czy Billie Eilish na czele. Choć udostępniona tracklista na to nie wskazuje, swój wkład w soundtrack mają także Slash i Wolfgang Van Halen!

Pierwszy ze wspomnianych udziela się w śpiewanej właśnie przez Gosliga piosence I'm Just Ken. Sam Ronson w wywiadzie na premierze filmu powiedział, że kompozycja ta utrzymana jest w duchu power ballady, rodem z lat 80., w związku z czym postanowił wysłać ją gitarzyście z propozycją współpracy. Utwór ten przypadł mu do gustu, w związku z czym wziął udział w nagraniach. Mark dodał, że Slash gra partie rytmiczne w I'm Just Ken i solo na końcu. Co ciekawe, w utworze pojawia się też Wolfgang Van Halen, a za partie perkusji, które słyszymy w kompozycji, odpowiada nowy perkusista Foo Fighters, Josh Freese! 

"Czerwone papryczki"

Fani gitarowych klimatów powinni też zwrócić uwagę na numer butterflies w wykonaniu wokalistki, występującej pod pseudonimem GAYLE. Numer ten zawiera interpolację Butterflies w wykonaniu Crazy Town, opartą na samplu z Pretty Little Ditty Red Hot Chili Peppers, napisaną przez Setha Binzera, Breta Mazur , Anthony'ego Kiedisa, Flea, Johna Frusciante i Chada Smitha!

ZOBACZ TAKŻE: "Barbie" - recenzja filmu