Happysad - Nieprzygoda

i

Autor: okładka płyty

Happysad - NIEPRZYGODA: historia albumu

2021-08-20 11:31

W 2021 roku grupa Happysad obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji przypominamy wam historię ich albumów. Tym razem na tapet bierzemy krążek Nieprzygoda, który miał swoją premierę w 2007 roku.

Happysad świętują 20-lecie swojej działalności. Dziś sięgamy pamięcią do 2007 roku, kiedy to swoją premierę miał ich album Nieprzygoda. Jak po latach wydawnictwo wspominają jego twórcy?

Pierwsza w pełni świadoma płyta. Nowy perkusista, nowa próbownia, nowe podejście do robienia muzyki, nowe instrumenty, nowy producent. Stary wydawca, więc za płytę zapłaciliśmy sobie sami. W tamtym okresie Leszek Kamiński był dla nas jak tatko, który za rękę przeprowadził przez okres muzycznego dojrzewania, a który zaowocował bardzo ważnymi dla nas wydarzeniami. Naszą drogę po jednykę na Olisie Robert Sankowski podsumował w tytule artykułu o harcerskim zespole ze Skarżyska: „Od zera do bohatera”. Nieprzygoda to dla wielu słuchaczy zmiana nie do zaakceptowania, za którą należała nam się chłosta. Dla drugich nowy, lepszy rozdział Happysad.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Happysad - płyta Nieprzygoda

Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące kultowego już longplaya.

Tracklista:

 1. Milowy las
 2. Styrana
 3. Damy radę
 4. Długa droga w dół
 5. Jałowiec
 6. Nieprzygoda
 7. Armagedon
 8. Taka historia
 9. Tak się boję
 10. Powroty
 11. IQ
 12. Ludzie chcą usłyszeć wieści złe

Skład:

Kuba Kawalec – wokal, gitaraŁukasz Cegliński – gitara, wokalArtur Telka – basJarek Dubiński – perkusjaGościnnie: Janusz Zdunek – trąbka; Marcin Świderski – klawisze

Nagrania:

Studio S4 Polskiego Radia i Słabe Studio S.P. Records

Produkcja, realizacja, miks i mastering:

Leszek Kamiński

Projekt i wykonanie okładki:

Arek Torski

Przy trzeciej płycie chłopaki chcieli znów wykorzystać brata Łukasza, ale ten był wiecznie zajęty. Przygotował kilka wersji, ale nie miał czasu, aby je poprawiać i dopracowywać. Dlatego po raz pierwszy poprosili o pomoc fanów i ogłosili konkurs okładkowy. Spłynęło do nich sporo ciekawych prac, ale to wciąż nie było to. Siwy, ówczesny realizator zespołu, polecił Arka Torskiego. Ten w pierwszej kolejności opracował nową skórkę na stronę www Happysad, a chwilę później zmierzył się z okładką. Jako wytyczne dali mu jedynie tytuł płyty. Powstało kilka wersji okładki, na przykład z błyskawicą i bez. Kuba stwierdził, że ta błyskawica to już przesada, że sam balon to dość nieszczęścia. Większość była jednak za, błyskawica została.

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019