Geese z nowym singlem! Premiera nowej płyty już za chwilę!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Kyle Berger Nowy singiel od Geese

Geese przedstawia album "3D Country"

2023-06-23 13:51

W piątek 23 czerwca ukazał się drugi album Brooklyńskiego zespołu Geese „3D Country” nakładem Partisan Records/Play It Again Sam.

"I See Myself” był jednym z ostatnich utworów, który powstał na płytę. Zainspirowałem się moimi ulubionymi piosenkami Funkadelic, które są bardzo proste i mają duże refreny z pięknymi wokalami w tle, więc to była nasza wersja czegoś takiego. To może być również pierwsza prawdziwa piosenka miłosna Geese. Widzenie swojego człowieczeństwa odbitego w kimś innym jest dla mnie jednym z najczystszych rodzajów więzi, jaka istnieje. Ale myślę, że w tej piosence jest też liryczny mrok, o chęci uratowania kogoś, kogo kochasz, przed czymś złym i niemożliwym do powstrzymania - Cameron Winter.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Droga Geese

Debiut Geese "Projector" z 2021 r. został uznany przez krytyków muzycznych. Zespół zadebiutował w telewizji w programie Colberta i zauważony przez NY Times, Stereogum Band To Watch, Consequence Artist Of The Month, Paste Best Of What's Next, a Rolling Stone nazwał ich "cudownymi artystami indie rocka" i odbył trasę koncertową z Jackiem White'em i Spoon.

I podczas tego całego procesu, ten sam zespół, który wszyscy poznawali, przestał istnieć. W praktyce Geese to nadal grupa, którą poznaliśmy w 2021 roku: wokalista Cameron Winter, gitarzysta Gus Green, gitarzysta Foster Hudson, basista Dom DiGesu i perkusista Max Bassin. Jednak duchowo, Geese powrócili jako zupełnie inna perspektywa. „3D Country” to brzmienie niespokojnego, żądnego przygód zespołu definiującego siebie na nowo.

"3D Country” łączy rozpoznawalne dźwięki z wypaczonymi medytacjami na temat codziennego życia w świecie, który wymyka się z pola widzenia.