Freddie Mercury

i

Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

Freddie Mercury stanął w Korei Południowej. Jak wygląda nowy pomnik wokalisty?

2022-05-02 10:43

Freddie Mercury doczekał się kolejnego pomnika. Fan zespołu Queen przez wiele lat walczył o to, aby uhonorować legendarnego wokalistę w swoim mieście. Mimo licznych problemów na drodze, statua jednak powstała! Sprawdźcie, jak się prezentuje.

Freddie Mercury doczekał się kolejnego pomnika. To legenda, która zostawiła po sobie wiele szalonych wspomnień, ale przede wszystkim ogromną ilość świetnej muzyki. Frontman Queen żył nieszablonowo, a jego życie to idealny scenariusz na film (który nawet powstał). Pamięć po legendarnym wokaliście nie słabnie, chociaż fani i tak ciągle próbują uhonorować i upamiętnić Mercury'ego na różne sposoby. Jeden z zagorzałych wielbicieli postanowił zrobić wszystko, aby w jego mieście pojawił się pomnik artysty. Nie było łatwo, ale ostatecznie się udało!

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Freddie Mercury stanął w Korei Południowej. Jak wygląda pomnik wokalisty?

Baek Soon-yeob to fan zespołu Queen, a w szczególności wielbiciel Freddiego Mercury'ego. 21 kwietnia w południowokoreańskim kurorcie Czedżu odsłonił pomnik legendarnego wokalisty. Statua z brązu ma 177 cm, kosztowała 50 milionów wonów (37 tyś. euro) i jest repliką posągu, który znajduje się w Montreux w Szwajcarii. Mężczyzna o uhonorowanie swojego ulubionego artysty walczył aż 8 lat! Od 2014 roku pisał do muzyków Queen przynajmniej raz w miesiącu. Członkowie zespołu dopiero w 2020 zgodzili się spotkać z fanem, przy okazji pierwszego koncertu w Korei Południowej. Ostatecznie udało się uzyskać niezbędne zezwolenia i Freddie Mercury stanął na wyspie Czedżu.

Pozwolenie od zespołu Queen nie było jedyną przeszkodą w realizacji tego marzenia. Lokalna społeczność wyraziła sprzeciw na postawienie pomnika Mercury'ego. Głośno mówiło się o orientacji seksualnej wokalisty, która jest tematem tabu w tym kraju. Wycięto nawet scenę pocałunku w "Bohemian Rhapsody", kiedy film był emitowany w lokalnej telewizji. To jednak nie przeszkodziło koreańskim fanklubom i Baek Soon-yeob'owi na postawienie pomnika właśnie w tym miejscu. Po oficjalnym odsłonięciu, gitarzysta Brian May, napisał wiadomość do mężczyzny, że bardzo mu się podoba, a sam Freddie byłby dumny i na pewno to docenił.