Foo Fighters czy Noel Gallagher? Zacięta walka o szczyt na brytyjskiej liście przebojów!

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Mitch Ikeda Kto zdobędzie szczyt na brytyjskiej liście przebojów?

Foo Fighters zdobywają szczyt w Wielkiej Brytanii! Słaba pozycja w USA

2023-06-12 10:00

W piątek 2 czerwca swój najnowszy, wyczekiwany album studyjny, wydał zespół Foo Fighters. Tego samego dnia ukazało się też najnowsze wydawnictwo projektu muzycznego Noela Gallaghera. Okazuje się, że obie płyty bardzo dobrze sprzedażowo radziły sobie w Wielkiej Brytanii - trwała zacięta walka o szczyt tamtejszej listy przebojów!

Początek czerwca okazał się być świetny dla fanów dobrych, klasycznych, rockowych brzmień. W piątek 2 czerwca swoje najnowsze płyty wydali: zespół Foo Fighters, Panowie z Rival Sons i Avenged Sevenfold oraz Noel Gallagher's High Flying Birds. To przede wszystkim właśnie te wydawnictwa wchodziły w grę, jeśli chodzi o pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. A walka o szczyt okazała się być bardzo zacięta!

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Jak na świecie poradził sobie nowy album Foo Fighters?

W stawce znajdowali się tak naprawdę Noel i Foo Fighters, a szala każdego dnia przechylała się na rzecz a to zespołu, a to artysty. Noel miał szansę na jedenasty pod rząd numer jeden na Wyspach (licząc wydawnictwa Oasis i jego solowe). Dave Grohl i spółka zaś liczyli na szósty szczyt w Wielkiej Brytanii. Ostatecznie całą walkę wygrała amerykańska formacja! Krążek But Here We Are sprzedał się w Wielkiej Brytanii w liczbie 44 500 egzemplarzy. Najnowszy album Gallaghera zaś zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Official Vinyl Albums Chart.

Dużo gorzej zespół poradził sobie w Stanach Zjednoczonych. Nowy album grupy zadebiutował na Billboard 200 na ósmym miejscu. Jest to najgorszy wynik formacji w tym zestawieniu od 24 lat, kiedy to krążek There Is Nothing Left to Lose dotarł do dziesiątego miejsca. Porównując, wydany w 2021 roku Medicine at Midnight zadebiutował na trzeciej pozycji.