Flea wskazał swój ulubiony utwór Red Hot Chili Peppers. To kultowy kawałek!

i

Autor: Materiały prasowe Który numer Red Hot Chili Peppers Flea ceni najbardziej?

Flea wskazał swój ulubiony utwór Red Hot Chili Peppers. To kultowy kawałek!

2023-03-29 14:04

Artyści bardzo często proszeni są o wskazanie swoich ulubionych utworów z własnego repertuaru. Nie jest to wcale takie proste, o czym zdążył się już przekonać Flea. Basista Red Hot Chili Peppers został jednak postawiony pod ścianą i wybrał numer “czerwonych papryczek”, który ceni najbardziej. To naprawdę kultowa pozycja!

Zespół Red Hot Chili Peppers jest obecny na światowych scenach dokładnie od czterdziestu lat. Formacja ma obecnie na koncie trzynaście albumów studyjnych, z czego w samym 2022 roku ukazały się dwa - i to podwójne! Mowa oczywiście o krążkach Unlimited Love Return of the Dream Canteen. Oba wydawnictwa formacja promuje na światowej trasie koncertowej, która, po krótkiej przerwie na przełomie maja i czerwca, zawita na teren Europy, w tym także do Polski! Legenda funk rocka zagra w naszym kraju, z gościnnym udziałem The Mars Volta i Iggy'ego Popa, już 21 czerwca na warszawskim Stadionie Narodowym.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Który numer "czerwonych papryczek" najbardziej lubi Flea?

Fanów bardzo często zastanawia, który utwór z własnego repertuaru dany artysta ceni najbardziej. Z takim właśnie pytaniem w 2019 roku zmierzył się Flea. Basista Red Hotów był wtedy gościem audycji w alternatywnej stacji radiowej ALT 92.3. Muzyk został poproszony o wskazanie, który numer z dyskografii jego zespołu on sam ceni najbardziej, który, według niego, najbardziej oddaje ducha formacji. Choć Flea początkowo wzbraniał się z odpowiedzią na to pytanie, twierdząc, że jest ona niemożliwa, to ostatecznie zdecydował się wskazać na Give It Away! 

Człowieku, tak trudno mi odpowiedzieć. Bez względu na to, co robimy… możemy zrobić wszystko, możemy być najbardziej przejmującym, poetyckim zespołem na ziemi, a ludzie zawsze będą mówić: „Och, faceci ze skarpetkami na kut***ch”. Ale nie wiem, myślę, że pod względem sentymentu, rytmu i emocji będzie to "Give It Away" - zawsze był dla mnie piosenką, którą nieważne, ile milionów razy ją gramy, za każdym razem, kiedy zbliżamy się do końca i zamknięcia koncert, ja i Anthony, wszyscy wibrujemy i skaczemy w górę i w dół i wszystko żyje. Więc, aby spróbować zrobić z tego dobry wywiad, wskażę na ten numer. Ale każda piosenka jest innym aspektem tego, kim jesteśmy, i jest to dla mnie bardzo trudne pytanie, a nawet niemożliwe, by na nie odpowiedzieć - powiedział Flea w wywiadzie.

Historia "Give It Away"

Wspomniany numer został wydany jako pierwszy singiel z przełomowego dla zespołu albumu Blood Sugar Sex Magik. Kawałek zdobył bardzo dużą popularność, uznaniem cieszył się także stworzony do niego teledysk. Nakręcony przez francuskiego fotografa mody i reżysera Stéphane Sednaoui kilp, utrzymany jest w odcieniach szarości i srebra i został nagrodzony dwiema statuetkami na gali MTV Video Music Awards w 1992 roku.

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?