Duff McKagan i Jerry Cantrell nagrają wspólnie album? Jest na to szansa

i

Autor: mat. prasowe, Debby Wong/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wiadomości

Duff McKagan i Jerry Cantrell nagrają wspólnie album? Jest na to szansa

Duff McKagan i Jerry Cantrell w przeszłości nie raz ze sobą współpracowali. Nic więc dziwnego, że chcieliby nagrać wspólnie album. Na ten temat ostatnio wypowiedział się w jednym z wywiadów basista Guns N' Roses.

Będzie wspólny album McKagana i Cantrella?

Czy w niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się wspólny album Duffa McKagana, basisty Guns N' Roses, i Jerry'ego Cantrella, wokalisty i gitarzysty Alice in Chains? Jak się okazuje, jest na to spora szansa. Panowie dobrze się znają, wręcz się przyjaźnią, a w przeszłości już ze sobą współpracowali. Na ostatnim solowym albumie McKagana pojawił się przecież utwór "I Just Don't Know", w którym gościnnie zagrał właśnie Cantrell. 

Z kolei basista, jak sam poinformował McKagan w rozmowie dla podcastu "Life In The Stocks", zagra w kilku utworów na kolejnym solowym krążku muzyka Alice in Chains. W głowach McKagana oraz Cantrella kiełkuje jednak pomysł, aby w całości nagrać wspólnie album. 

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Myślimy o nagraniu wspólnej płyty. Nakręciliśmy teledysk do piosenki "I Just Don't Know". Spędziliśmy czas z naszymi gitarami akustycznymi i napisaliśmy jakieś cztery piosenki w dwie czy trzy godziny. Naprawdę doceniam ludzi takich, jak Jerry. Lubię pracować z osobami, które są w tym samym wieku i przeszli przez podobne gówno, co ja. Widzę, jak pisze piosenki i "walczy" z gitarą. Wspaniale się to ogląda. On torturuje sobie, żeby dostać się do odpowiedniego miejsca – wyjaśnia McKagan we wspomnianym podcaście. 

Trzymamy więc kciuki, aby wspólny album doszedł do skutku... 

Nie tylko wielka czwórka. Kapele, bez których nie byłoby grunge'u:

Listen on Spreaker.