Dolly Parton zdradziła szczegóły swojego rockowego albumu. Znajdą się na nim covery m.in. The Rolling Stones i Led Zeppelin!

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Dolly Parton mówi o swoim rockowym albumie

Dolly Parton zdradziła szczegóły swojego rockowego albumu. Znajdą się na nim covery m.in. The Rolling Stones i Led Zeppelin!

2022-12-06 15:43

Na początku listopada Dolly Parton oficjalnie została włączona do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Artystka wzięła sobie, najpierw nominację, a następnie wyróżnienie, bardzo do serca. Jeszcze przed oficjalną galą, legenda muzyki country ogłosiła, że w takim razie musi nagrać rockowy album. Jak powiedziała, tak zrobiła, a my właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły tego wydawnictwa.

Dolly Parton to jedna z najsłynniejszych artystek muzyki country na świecie. Jak więc duże było zdziwienie, gdy otrzymała ona nominację do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Początkowo wokalistka nieco speszyła się tym wyróżnieniem, uważała, że jako artystka nie grająca rocka nie powinna go otrzymać i prosiła o wycofanie nominacji. Oczywiście tego nie uczyniono, a sama Dolly została włączona do "hali sław rocka". Parton tak bardzo wzięła sobie do serca całą sytuację, że jeszcze przed oficjalnymi wynikami ogłosiła, że... nagra album rockowy. Jakiś czas temu zdradziła, że specjalnie na te wydawnictwo nagra cięższą wersję coverowanego już przez siebie utworu Stairway to Heaven. Na samej gali Dolly wykonała premierowy utwór Rockin'. Czego jeszcze możemy się spodziewać po tej płycie?

Dolly Parton zdradziła szczegóły swojego rockowego albumu. Znajdą się na nim covery m.in. The Rolling Stones i Led Zeppelin!

Dolly była ostatnio gościnią programu "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon", gdzie ujawniła pierwsze szczegółowe informacje na temat płyty. Wiadomo już, że będzie ona nosić tytuł Rock Star i ukaże się jesienią 2023 roku. Dlaczego fani ciężkich brzmień powinni mieć ten krążek na uwadze? Okazuje się, że gościnnie usłyszymy na niej byłego wokalistę zespołu Journey, Steve'a Perry'ego, a Dolly przygotowała wiele własnych wersji najsłynniejszych rockowych hymnów. Na płycie tej pojawią się covery chociażby Purple Rain Prince'a, (Can't Get No) Satisfaction, Stairway to Heaven i Free Bird! Artystka zdradziła, że na Rock Star pojawi się sporo gości i będą to naprawdę duże nazwiska... Może doczekamy się nowej wersji Jolene w duecie z Robem Halfordem? 

Rita Pax gra Breakout i „maca świętości” - Paulina Przybysz w Esce ROCK!

Teraz jestem gwiazdą rocka – tak mówią! To dla mnie wielki zaszczyt. Wiesz, ja też robię ten album, bo muszę sprostać temu całemu szumowi. Szczerze mówiąc, byłam szczera – nie chciałem wywoływać żadnych kontrowersji, kiedy ogłosili, że chcą umieścić mnie w Rock & Roll Hall of Fame, zawsze myślałem, że to jest dla ludzi, którzy spędzili całe swoje życie pracując, robiąc rock and rolla. Nie ma Led Zeppelin w Country Music Hall of Fame, chociaż mogliby być! - powiedziała Dolly Parton.