Dolly Parton i Rob Halford w duecie! To heavy metalowa petarda!

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Tak brzmi wspólny utwór Dolly Parton i Roba Halforda z Judas Priest!

Dolly Parton i Rob Halford w duecie! To heavy metalowa petarda!

2023-06-16 9:55

Oto właśnie światło dzienne ujrzał duet, na który wielu czekało! Dolly Parton kontynuuje promocję swojego najnowszego albumu, "Rockstar". Tym razem legenda country podzieliła się z fanami aż dwoma utworami - "Bygones", w którym gościnnie śpiewa Rob Halford i "Magic Man (Carl Version) z udziałem Ann Wilson!

Dolly Parton nie ukrywała zaskoczenia, gdy w ubiegłym roku otrzymała nominację do Rock & Roll Hall of Fame. Legenda muzyki country wydała nawet oświadczenie, w którym podziękowała za wyróżnienie, poprosiła jednak o wycofanie nominacji, gdyż nie postrzegała się za artystkę, związaną akurat z tym gatunkiem. Organizacja nie zdecydowała się na ten krok, a Dolly ostatecznie znalazła się w gronie pięciorga artystów, którzy dostąpili zaszczytu włączenia do słynnego "hall of fame". Już wtedy Parton zapowiedziała, że w takim razie nie zostaje jej nic innego, jak nagrać rockowy album! Jak powiedziała, tak zrobiła!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Dolly Parton i Rob Halford czują heavy metal w wyczekiwanym duecie!

Już w na początku maja Dolly oficjalnie ogłosiła, że 17 listopada światło dzienne ujrzy album, zatytułowany Rockstar. Na wydawnictwo złoży się aż trzydzieści utworów - 21 coverów i 9 autorskich kompozycji! Artystka połączyła siły z całym gronem największych nazwisk w branży, dzięki czemu na płycie usłyszmy m.in. Paula McCartneya i Ringo Starra, Steve'a Perry'ego, Nkkiego Sixxa i Johna 5, Eltona Johna, Debbie Harry, Stevie Nicks, Stevena Tylera, Stinga, Ann Wilson, Roba Halforda, Richiego Samborę, Miley Cyrus i Micka Fleetwooda. 

Fani ciężkich brzmień nie ukrywali, że są szczególnie ciekawi tego, jak zabrzmi wspólny utwór wokalisty zespołu Judas Priest i legendy country - wszystko jest już jasne! W piątek 16 czerwca artystka podzieliła się ze światem kolejnymi, po świetnie przyjętym World On Fire, utworami! Jednym z nich jest kompozycja Bygones, czyli właśnie efekt współpracy Parton-Halford! Nie da się ukryć, że para stworzyła numer, utrzymany w klimacie klasycznego heavy metalu, rodem z lat 80.! Utwór powstał także ze specjalnym udziałem Nikkiego Sixxa i Johna 5! Druga zaprezentowana kompozycja to Magic Man (Carl Version), w której gościnnie śpiewa Ann Wilson. Posłuchaj obu nagrań poniżej!