Glastonbury

i

Autor: Yui Mok/Press Association/East News

Wiadomości

Dlaczego na wielkich festiwalach jest coraz mniej rocka? Organizatorka Glastonbury odpowiada!

Na dużych festiwalach muzycznych nie brakuje rockowych artystów, ale nie ma ich tak dużo. Dlaczego? Organizatorka Glastonbury przyznaje, że jest to odzwierciedlenie tego, co obecnie dzieje się na rynku muzycznym.

Dlaczego na wielkich festiwalach jest coraz mniej rocka?

W dniach 26-30 czerwca odbyła się kolejna edycja brytyjskiego Glastonbury, czyli jednego z najważniejszych europejskich festiwali muzycznych. W tym roku głównymi gwiazdami byli: Coldplay, Dua Lipa, SZA oraz Shania Twain. Jeśli chodzi o artystów stricte rockowych, na Glastonbury wystąpili m.in. PJ Harvey, IDLES, Fontaines D.C. czy Nothing But Thieves. 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Emily Eavis, organizatorka festiwalu, w wywiadzie dla "The Telegraph", przyznała, że w tym roku było mniej wykonawców związanych z, szeroko rozumianym, światem rocka, ponieważ Glastonbury "odzwierciedla to, co dzieje się obecnie na rynku muzycznym".

– Jeśli mam być szczera, nie ma zbyt wielu nowych zespołów rockowych do wyboru. Najlepszy okres przypadł na rok 1995, kiedy grali Pulp, Oasis i Radiohead. Było wówczas wspaniale, ale muzyka cały czas się zmienia i teraz jest właśnie tak, jak jest – powiedziała Eavis. Organizatorka dodała ponadto, że ma nadzieję, że "taka muzyka powróci". 

Fragmenty koncertów wykonawców, którzy w tym roku zagrali na Glastonbury, są dostępne w serwisie YouTube, na kanale BBC Music. 

Oto legendarne koncerty na Stadionie Śląskim w Chorzowie: