Scorpions

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Quiz

Czy wiesz wszystko o zespole Scorpions? Sprawdź się w naszym quizie!

Scorpions to jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka. Grupa jest na scenie obecna od ponad pięciu dekad. I nie zamierza zwalniać. Czy wiesz wszystko o tym niemieckim zespole? Sprawdź się w naszym quizie. Prawdziwy fan zdobędzie 10/10.

Czy wiesz wszystko o zespole Scorpions? Rozwiąż QUIZ

Formacja Scorpions w niedalekiej przyszłości będzie świętowała, uwaga!, 60-lecie działalności. Choć zespół powstał w 1965 roku, to na razie nie zamierza zejść ze sceny. Muzycy cały czas koncertują i wydają kolejne studyjne albumy. Następne pokolenia poznają więc największe przeboje zespołu, takie jak chociażby "Wind of Change", "Rock You Like a Hurricane", "Still Loving You" czy "Send Me an Angel". 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Nie da się ukryć, że Scorpionsi cieszą się kultowym statusem na całym świecie. Nie inaczej jest w naszym kraju. I to nie tylko dlatego, że w składzie, od ponad dwudziestu lat, znajduje się basista Paweł Mąciwoda, który zagrał już na pięciu studyjnych albumów grupy. Na ten moment dyskografię zespołu zamyka krążek zatytułowany "Rock Believer" z 2022 roku. 

W tym roku muzycy Scorpions, po raz kolejny, zagrają w Polsce. W ramach rozgrzewki polecamy więc quiz o zespole, który stworzyliśmy. 

Czy jesteś zagorzałym fanem, który zdobędzie, bez żadnych problemów, maksymalną liczbę punktów? Sprawdź swoją wiedzę. 

Rozwiąż nasz quiz:

Czy wiesz wszystko o zespole Scorpions? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
W jakim niemieckim mieście powstał zespół?
Listen on Spreaker.