Acid Drinkers

i

Autor: Piotr Matusewicz/East News

Wiadomości

Co z powrotem na scenę Acid Drinkers? Titus stawia jeden konkretny warunek

Formacja Acid Drinkers w 2020 roku zawiesiła swoją działalność. Czy jest szansa, że zespół powróci w niedalekiej przyszłości na scenę? Tomasz "Titus" Pukacki, lider Kwasożłopów, odpowiedział ostatnio na to pytanie.

Czy Acid Drinkers powróci na scenę? Titus komentuje

Acid Drinkers to jedna z najważniejszych metalowych formacji w naszym kraju. Grupa, dowodzona przez wokalistę i basistę Tomasz "Titusa" Pukackiego, w ciągu nieco ponad trzydziestu lat działalności wydała piętnaście studyjnych albumów (z czego ostatni, zatytułowany "Peep Show", ukazał się na rynku w 2016 roku). W 2020 zespół jednak zawiesił działalność (ostatni koncert muzycy zagrali pod koniec sierpnia tamtego roku). Od tamtej pory w obozie Acid Drinkers nastąpiła cisza. 

Prześwietlamy dyskografię Acid Drinkers!

Czy jest więc szansa, że w niedalekiej przyszłości Acidzi powrócą jednak na scenę? Ostatnio Krystian Kajewski z youtubowego kanału "Alicja Kamińska" zapytał o tę kwestię Titusa. 

Jeśli w ogóle będzie odwieszenie Acids, to będzie to w oryginalnym składzie. Ale ja nie mówię, że to się stanie. To się może stać – przyznał. 

We wspomnianym składzie, obok Titusa, gitarzysty Darka "Popcorna" Popowicza i perkusisty Macieja "Ślimaka" Starosty, znajdował się także gitarzysta Robert "Litza" Friedrich, który odszedł z Acid Drinkers w 1998 roku po wydaniu albumu "High Proof Cosmic Milk". 

– Jestem chętny, jestem otwarty – w ten właśnie sposób, w ubiegłym roku, w rozmowie na antenie Radia Nowy Świat, na pytanie o powrót Acid Drinkers odpowiedział sam Litza, który obecnie występuje m.in. w Luxtorpedzie czy Flapjacku. 

Z kolei Titus, na ten moment, skupia się przede wszystkim na działalności zespołu Orgasmatron, który wykonuje utwory z repertuaru Motörhead.

Oto najlepsze polskie płyty metalowe lat 90-tych: