Były gitarzysta Scorpions o Rock You Like a Hurricane: Nie mogę znieść tekstu

i

Autor: Wikimedia Commons/Markus Felix

Wiadomości

Były gitarzysta Scorpions o "Rock You Like a Hurricane": "Nie mogę znieść tego tekstu"

Uli Jon Roth, były gitarzysta zespołu Scorpions, w ostatnim wywiadzie wypowiedział się m.in. na temat utworu "Rock You Like a Hurricane". O ile do warstwy muzycznej nie ma zastrzeżeń, to do tekstu już jak najbardziej.

Uli Jon Roth o "Rock You Like a Hurricane". Co o nim sądzi?

"Rock You Like a Hurricane", z chwytliwym refrenem i wyrazistym riffem, to jeden z najpopularniejszych utworów w dorobku zespołu Scorpions. Bez numeru pochodzącego z albumu "Love at First Sting" koncert niemieckiej formacji po prostu nie może się odbyć. 

Ostatnio o "Rock..." został zapytany Uli Jon Roth, były gitarzysta Scorpions. Muzyk, który odszedł z zespołu w 1978 roku, przyznał, w rozmowie dla "The Card King Sports Variety Show", że lubi ten utwór, ale... nie przepada, delikatnie rzecz ujmując, za tekstem całości. 

Eska Rock: Muzycy, którzy zmienili modę. Ich fanów rozpoznaje się do dziś po stylu

Cóż, nie mogę znieść tego tekstu, ale uważam, że jest tu świetny, klasyczny rockowy riff. Stworzenie takiego riffu to jest naprawdę coś. Jest niezapomniany. Rudolfowi [Schenkerowi - przyp. red.] należą się brawa

Roth zapytany o to, co by zmienił w utworze, odpowiedział natomiast: – Tytuł jest świetny, ale tekst nie przypadł mi do gustu. Jeśli chodzi o prowadzenie gitary, myślę, że zagrałbym partię, która wspierałaby utwór. Nigdy nie zrobiłem czegoś, co zniszczyłoby piosenki Rudolfa. Wręcz przeciwnie. Myślę, że świetnie się razem dogadywaliśmy. Gdybym został w zespole, zagrałbym coś, co by wsparło, ale pasowało do tych utworów, oczywiście

Tekst do "Rock You Like a Hurricane" opowiada o tym, że główny bohater jest niczym nienasycony wilk, który co wieczór, aby zaspokoić swoje potrzeby, musi udać się na "polowanie". Tytułowa fraza oznacza, że ta osoba wznieca u innych dość silne uczucia. 

Najpierw 40-lecie płyty, potem "zwykła" trasa po Europie

W tym roku "Love at First Sting" będzie obchodził swoje 40-lecie. Z tej okazji muzycy Scorpions będą grać na żywo ten album w całości w trakcie tzw. rezydentury w Las Vegas. Zacznie się ona 11 kwietnia i potrwa do 3 maja. W tym czasie zespół wystąpi w Bakkt Theater dziewięć razy. 

Później formacja będzie kontynuowała "zwykłą" trasę m.in. na Starym Kontynencie. Przypomnijmy, że niemiecka grupa zawita w tym roku także do naszego kraju. Scorpions będą jedną z gwiazd nowego wydarzenia Warsaw Rocks, na którym wystąpi także m.in. zespół Europe. Całość odbędzie się 26 lipca na warszawskim PGE Narodowym. Bilety cały czas są w sprzedaży. 

Najlepsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: