Byli muzycy Megadeth nagrali nową piosenkę i atakują Dave'a Mustaine'a

i

Autor: YouTube

Byli muzycy Megadeth nagrali nową piosenkę i atakują Dave'a Mustaine'a

2023-02-24 10:18

Dawny szef raczej nie będzie zachwycony. David Ellefson oraz Jeff Young swego czasu grali w Megadeth, a ostatnio rozkręcają własny projekt o nazwie Kings of Thrash. Zaczęli oczywiście od grania coverów zespołu, w którym występowali wcześniej, jednak można było się spodziewać, że apetyt będzie rósł. W końcu przedstawili własny kawałek o wiele mówiącym tytule „Bridges burned”, czyli „Spalone mosty”.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Słuchając nagrania z występu, bo na studyjną wersję musimy jeszcze poczekać, można znaleźć elementy, które polubią fani zarówno melodyjniejszej jak i technicznej strony amerykańskiego thrashu. Są gitarowe popisy, nie brakuje chwytliwego refrenu. W tekście też sporo się dzieje, a biorąc pod uwagę relacje łączące byłych muzyków z dawnym szefem, poszli oni na ostro.

Można się spodziewać, że aktywny w sieci Mustaine z pewnością szybko odpowie w wywiadzie lub wpisem na tekst „Brides burned”. Dodatkowo, wbrew wcześniejszym spekulacjom, raczej nie będzie sympatycznego ponownego spotkania muzyków, a fani niejednokrotnie dawali znać, że chętnie widzieliby gościnny występ Mega-Dave’a w Kings of Thrash. Cóż, nie bardzo to teraz widzimy, tak szczerze pisząc. Przyjrzyjmy się razem temu kawałkowi, bo tytuł to tylko wstęp do solidnego ciosu.

„Spadasz w dół, lecisz poniżej dna, w pułapce zamętu jesteś kłamliwym wstydem” – mocne słowa jak na gości, którzy pracowali w Megadeth przez 2 (Jeff Young) oraz 38 lat (David Ellefson). Dalej w tekście jest tylko mocniej, muzycy przekonują, że Mustaine to żmija, która nie ma przyjaciół i wszystkich wykorzystuje, za niechybnie spotka go kara.

Obecnie Kings of Thrash są w trasie po USA, podczas której na koncertach wykonują praktycznie w całości płyty „Killing Is My Business…And Business Is Good” oraz „So Far, So Good…So What”. Wplatają w set także nowy kawałek.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne